Львів приєднається до зелених міст ЄБРР

Львів — перше місто в Україні, що доєднається до зелених міст ЄБРР. Спеціально розроблений для Львова план заходів допоможе вирішити найактуальніші екологічні проблеми.

«Ми зі сторони міста можемо сказати одне: для нас це є пріоритетна річ і я дякую передусім ЄБРР за цю ініціативу. Я думаю, що їхній досвід і той досвід, що є у нас, дасть можливість згуртувати це все в єдине ціле, і вже з початком наступного року мати єдиний документ, єдину лінію, якою ми будемо рухатися. І вона дасть можливість нам більше не дискутувати, а просто виділяти кошти і вкладати в ті речі, які є правильними, і які приведуть нас до того зеленого міста, в якому всі, не тільки львів’яни, але й всі українці захочуть жити. І далі ми цей досвід зможемо передавати на всі українські міста, щоб всі українці зрозуміли і побачили, якою має бути Україна майбутнього, якими мають бути її міста», — розповів в.о. міського голови Львова Генадій Васьків.

План заходів зеленого міста (GCAP) фінансово підтримується урядом Республіки Чехія, він допоможе ідентифікувати та впровадити заходи та інвестиції, що вирішуватимуть пріоритетні екологічні проблеми міста Львова.

Як інформує прес-служба ЛМР, посадовці та депутати Львівської міської ради вже мали вступну зустріч. Консультанти провели зустрічі із зацікавленими сторонами у важливих галузях міського середовища.

Львів — найбільше місто західної України з офіційним населенням 750 тис. осіб стане першим муніципалітетом в Україні, що долучиться до Програми зелених міст банку. Рішення актуальних екологічних та інфраструктурних проблем напрацьовуються за допомогою Плану заходів зеленого міста (GCAP), що розробляється за підтримки ЄБРР. Банк вибрав підрядника — чеську компанію-консультанта Enviros, яка має 23 роки досвіду в національних та міжнародних проектах.

Довідка

Зелені міста ЄБРР — це проект обсягом 950 мільйонів євро, який пропонує комплексну бізнес-модель для зеленого містобудування, поєднує стратегічне планування з інвестиціями та супутньою технічною допомогою. Банк прагне збільшити обсяг зеленого фінансування до 40% щорічних інвестицій ЄБРР до 2020 року.

Програма передбачає залучення консультантів для підготовки документу Green City Action Plan — стратегії заходів для забезпечення сталого розвитку. Потім план можна буде використовувати для довгострокового планування майбутніх видатків на розвиток міста, залучення кредитних та грантових коштів міжнародних фінансових організацій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук