Львів змагатиметься за право проведення конгресу ЮНЕСКО

Цього року Львів також подавав таку заявку, однак не зміг вибороти перемогу

Львів змагатиметься за право проведення конгресу ЮНЕСКО
фото ЛМР
Міський голова Львова зустрівся з директоркою міста літератури ЮНЕСКО Ноттінгема Сенді Махал

Львів буде змагатися з понад 150 містами світу за право проведення конгресу ЮНЕСКО Creative Cities.

У рамках конгресу культури «Перехід» 12 жовтня міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся із з директоркою міста літератури ЮНЕСКО Ноттінгема, головою підгрупи літературних міст ЮНЕСКО Сенді Махал. Повідомила 12 жовтня прес-служба Львівської міськради.

Відтак, Львів готує аплікацію на проведення у Львові конгресу ЮНЕСКО Creative Cities. Презентації міст-аплікантів відбудуться наступного року в червні у Бразилії. Там буде обрано місто, яке отримає можливість у 2022−23 роках проводити у себе конгрес, на який з’їжджаються 200 мерів міст літератури ЮНЕСКО.

«Львів – це дуже хороший приклад планування і реалізації культурних проектів. Дуже важливо дати цей меседж, що у Львові так підтримують культуру. Ви можете презентувати свою музику, своїх артистів. Ви – місто музики, гастрономічної культури, кіно, книжкового кластеру», – сказала Сенді Махал.

Фото прес-служби Львівської міськради

«Львів подаватиме заявку на право проведення конгресу ЮНЕСКО Creative Cities. Ми цього року таку заявку подавали спільно з Містом літератури ЮНЕСКО та Інститутом стратегії розвитку культури, але не виграли. Тому будемо подаватись ще раз», – розповів директор Львівського конференц-бюро Андрій Павлів.

До слова, міжнародна організація ЮНЕСКО ще у 1998 році визнала архітектуру Львова, а також його політичну та торгівельну роль, та внесла до світової спадщини.

У 2015 році місто Львів отримало титул «Міста Літератури ЮНЕСКО» в межах мережі творчих міст ЮНЕСКО, до якої сьогодні належить 180 міст світу. Міста Літератури ЮНЕСКО – це 28 міст із різних куточків світу, які одним із пріоритетних напрямків розвитку культурної сфери міста обрали саме літературу.

У 2019 році Львів уперше подаватиме звіт до ЮНЕСКО про впровадження титулу «міста літератури» — програми та проекти, які були реалізовані в місті впродовж останніх чотирьох років. Відомо, що цього року Львів має подати нову стратегію «Міста Літератури ЮНЕСКО» на наступні чотири роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук