Львівщина зможе прийняти ще 1500 біженців, але потрібні гроші

У Львівській держадміністрації повідомили, що Львівщина зможе ще заселити приблизно 1500 людей у санаторно-курортні зони, але на платній основі. Пріоритет у поселенні мають сім’ї з дітьми.

Про це ZAXID.NET розповіла заступник директора департаменту соціального захисту ЛОДА Оксана Яковець.

«Ситуація з переселенцями на Львівщині більш-менш стабільна. Місця є, однак при поселенні робимо акцент на сім’ях з дітьми», – зазначила вона.

Також вона зауважила, що поки що адміністрація не відмовляє біженцям зі сходу у поселенні, адже ще є певна кількість місць в гуртожитках та приватному секторі.

Однак у випадку, коли й ці місця вичерпають себе, то біженців поселятимуть у санаторії. Проте, за словами Яковець, проживання там безкоштовним не буде.

«Я вважаю, що якщо ситуація не врегулюється і люди будуть вимушені залишатись тут на довший період, то держава буде відшкодовувати закладам кошти за утримання цих людей», – запевнила вона.

Абсолютно протилежно ситуацію описують громадські активісти. Зокрема, координатор із поселення біженців у Львові Олег Коляса розповів ZAXID.NET, що вони з колегами уже другий місяць поспіль переадресовують в інші міста усіх, хто телефонує до них і виявляє бажання переселитися до Львова.

«У нас уже давно немає де поселяти людей, ще з «Кримської кампанії». Ми вже вичерпали свої ресурси, допомагаємо тільки в консультаційному аспекті. Поселяємо хіба тих, у кого дійсно критична ситуація», – зазначив активіст.

За його словами, Громадський сектор Євромайдану уже певний час співпрацює з ЛОДА і «перекидає» туди тих людей, яких не має змоги поселити. Однак, як зазначив Коляса, за його спостереженнями, в адміністрації вже теж хочуть «закрити» питання з біженцями, адже насправді поселяти їх нікуди.

«У кулуарах чиновники говорять про те, що були б раді закрити це питання, але Сех піариться на цьому. Тому чиновники при мінімальних ресурсах намагаються поселити якомога більшу кількість людей», – розповів Коляса.

Нагадаємо, 11 липня Львівщина прийняла чергову групу переселенців, які приїхали зі східних областей України, – 96 людей. Зокрема, 37 дітей шкільного віку в супроводі п’ятьох дорослих приїхали з Луганська потягом, а ще 54 людини добралися самостійно різними видами транспорту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук