Львівська мерія просить дозвіл на вивіз сміття на державні полігони

Станом на 18 січня понад 400 полігонів у місті є переповненими

Сьогодні, 18 січня, під час позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, було прийнято рішення про те, щоб звернутися до голів обласної та Державної комісії з питань ТЕБ і НС щодо надання дозволу на вивіз твердих побутових відходів на полігони в межах області та держави.

Як інформує прес-служба Львівської міськради, таке рішення прийняли зважаючи на складну ситуацію з вивезенням побутових відходів у Львові через блокування полігонів Львівської області та інших областей України.

«Більше, ніж 400 майданчиків є переповнені. Двоє перевізників, фактично, фізично не мають куди вивозити сміття. Ті полігони, які працювали раніше, з якими були домовленості, на жаль, сьогодні з тих чи інших причин не продовжують угоди на вивезення відходів. Мова йде про 2 компанії – ДВ-Екосвіт і САТ. Чотири інші компанії стараються – АВЕ, Санком, Грінера, Львівспецкомунтранс, але дуже складно. Кожен день йде складна боротьба, машини з львівським сміттям, які їдуть у центральну Україну, де є домовленості з полігонами, зупиняють, не даючи можливості вивантажити сміття, ці машини скеровують назад до Львова у супроводі машин поліції», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Як пояснив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак, ситуація з твердими побутовими відходами у місті Львові сьогодні стає надзвичайною.

«Проблеми, які накопичились за попередні місяці, стали критичними. Можливість вивозити сміття заблокована і вивозити сміття далі немає можливості. Перевізники пробували наскільки можливо розблокувати ту ситуацію, але факт є факт. Просто не дають змоги вивезти сміття. Тобто ми зараз стоїмо перед фактом, що сміття накопичується, ми вивозимо, але не тими темпами, які мали би бути. Враховуючи потепління, яке незабаром буде, це може призвести до порушення екологічних норм та порушення санітарної ситуації в місті», - сказав директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак.

За словами начальника управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Зуба, накопиченням сміття на сміттєвих майданчиках в умовах плюсових температур, зокрема більше +8, спричинює те, що у смітті, харчових відходах, створювалися сприятливі умови для розмноження умовнопатогеннх та патогенних організмів.

«Така ситуація може зумовити часті і тривалі спалахи кишкових інфекцій серед населення міста Львова. Окрім того, за таких умов, незважаючи на регулярне проведення дератизації, кількість гризунів, які є переносниками різного роду небезпечних захворювань, може бути збільшена», - зауважив Володимир Зуб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук