Львівська мерія просить Малехів виділити 3,5 га землі для протиаварійних робіт у Грибовичах

СуспільствоОрися Шиян, 5 грудня 20165550
Львівська мерія просить Малехів виділити 3,5 га землі для протиаварійних робіт у Грибовичах

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Сергій Бабак звернувся листом до Малехівської сільської ради із закликом терміново вжити невідкладних протиаварійних заходів на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Депутатів сільської ради просять на найближчому засіданні розглянути питання відведення додаткової земельної ділянки, необхідної для виконання стабілізаційних та протиаварійних робіт на Грибовицькому сміттєзвалищі, повідомляє прес-служба мерії Львова.

Ситуація із сміттєзвалищем визначена як надзвичайна ситуація місцевого рівня, яка у випадку зволікання з протиаварійними роботами може перерости у вищий – регіональний рівень, вважають фахівці. Тож для стабілізації ситуації на полігоні необхідна додаткова земельна ділянка площею орієнтовно 3,5 га, на якій зараз є озера-збірники інфільтратів та побутові відходи, які зсунулись.

Проект рекультивації полігону в Грибовичах (клікність на карту, щоб збільшити її)

Фахівці «Львівської політехніки» на замовлення ЛКП «Збиранка» провели дослідження, яке встановило, що тріщина тіла полігону може збільшитись. Також «Гірхімпром» розробив робочу документацію на влаштування технологічної карти зміщених в сторону косогору та влаштування підпірної призми для верхнього ярусу існуючого полігону з метою підпирання схилу полігону, що рухається і забезпечення нормативних кутів схилу полігону. А «Львівкомундорпроект» розробив проектно-кошторисну документацію «Протиаварійні заходи та роботи з посилення дамб відстійників фільтрату на полігоні ТПВ» на виконання робіт на об’єкті.

Однак сама реалізація таких протиаварійних робіт є неможлива без відведення Малехівською сільською радою додаткової земельної ділянки.

«Зволікання із прийняттям Малехівською сільською радою рішення щодо відведення додаткової земельної ділянки унеможливлює реалізацію розроблених проектів і проведення спеціалізованими підприємствами стабілізаційних та протиаварійних робіт, що може призвести до значного погіршення ситуації на полігоні під час осінньо-зимового періоду внаслідок повторного зсуву сміттєвої маси в озера-збірники фільтратів з можливим неконтрольованим витоком інфільтратів на прилеглу місцевість», ― йдеться у листі до депутатів.

«У випадку прийняття такого рішення, в свою чергу, повідомляю про готовність підприємств підпорядкованих Львівській міській раді та інших спеціалізованих підприємств невідкладно приступити до виконання протиаварійних робіт», ― пообіцяв Сергій Бабак.

Нагадаємо, у травні на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла пожежа, під час гасіння якої стався обвал схилу сміттєзвалища. Внаслідок цього загинули троє рятувальників та зник еколог ЛКП «Збиранка». Наразі на полігон сміття не вивозять. На самому ж сміттєзвалищі встановили тепловізор, камери відеоспостереження та розробили проект посилення дамб озер з фільтратами. У листопаді Львівський окружний адміністративний суд зобов'язав Львів остаточно закрити Грибовицьке сміттєзвалище.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук