Cуд зобов'язав Львів остаточно закрити Грибовицьке сміттєзвалище

СуспільствоНазарій Тузяк, 14 листопада 20169480
Cуд зобов'язав Львів остаточно закрити Грибовицьке сміттєзвалище

Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури і зобов'язав виконавчий комітет Львівської міськради закрити Грибовицьке сміттєзвалище. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівщини.

«Підставами для звернення прокурора до суду слугувало тривале не вирішення відповідачами проблеми, пов’язаної із незаконним вивезенням та захороненням твердих побутових відході на полігоні поблизу с. Великі Грибовичі, невжиттям належних заходів щодо пошуку і відведення належними розпорядниками земельних ділянок, які можуть бути придатні для розміщення нового полігону для прийняття, переробки та захороненням ТВП, а також будівництва спеціалізованого заводу з їх переробки», – йдеться в інформації прокуратури.

Там уточнили, що 10 листопада Львівський окружний адмінсуд задовольнив вимоги прокуратури і зобов'язав «виконавчий комітет Львівської міської ради невідкладно вжити заходів до припинення вивезення ЛКП «Збиранка» відходів на Грибовицьке сміттєзвалище та припинення його подальшої експлуатації».

У той же час Львівський окружний адмінсуд відмовився визнавати протиправною бездіяльність міськради щодо незакриття Грибовицького сміттєзвалища, проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для нового сміттєзвалища. Через це, як повідомляє прес-служба прокуратури, після отримання повного тексту постанови її можуть оскаржити, аби домогтися повного визнання своїх вимог.

Зазначимо, що наприкінці жовтня поліція завершила досудове розслідування законності експлуатації Грибовицького полігону. Після цього трьом посадовцям керівного складу ЛКП «Збиранка» повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Також прокуратура оголосила підозру начальнику управління житлового господарства Львівської міськради Юрію Гольцю.

Водночас прокурор Львівської області Юрій Квятківський заявив, що розслідування Грибовицької трагедії ще не завершено. «Ми завершили перший етап розслідування. Дослідили діяльність комунального підприємства «Збиранка» і можемо звітувати – ми встановили порушення керівників цього підприємства. Однак ми ще продовжуємо розслідування у двох напрямках. Щодо органів місцевого самоврядування, сюди входить міська рада і департамент житлового господарства. І ще один напрямок – керівники ДСНС», – заявляв на початку листопада Юрій Квятківський.

Він також уточнив, що прокуратура чекає результатів чотирьох експертиз, після яких і буде відомо, чи висуватимуть ще комусь обвинувачення у цій справі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук