Львівська облрада виділила ₴137 тис. на допомогу ВІЛ-інфікованим дітям

Депутати Львівської обласної ради виділили 136,8 тис. грн на догляд та підтримку ВІЛ-інфікованих дітей області. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту Львівської облради Михайло Гичка.

Гроші для ВІЛ-інфікованих дітей виділили в межах комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівщини. За даними «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», у Львівській області на обліку перебуває  2993 дорослих  ВІЛ-інфікованих (з них 918 у стадії СНІДу), 251 ВІЛ-позитивна дитина та 48 дітей з підтвердженим діагнозом. Протягом 2015 року на обліку опинилось 454 нових пацієнта.

Серед послуг, які потрібні ВІЛ-позитивним дітям – це соціальний супровід, робота з прихильністю до прийому ліків (заохочення до антиретровірусної терапії), супровід в медичних закладах, фінансова підтримка через донорів, меценатів, бізнес-партнерів , надання медичного супроводу важкохворих дітей, допомога дітям у сиротинцях, допомога по розкриттю дітям їх статусу ВІЛ-інфікованого, представлення їх інтересів.

Ініціатором запровадження соціальної складової у програмі надання медичної допомоги стало Львівське обласне відділення «Всеукраїнської мережі ЛЖВ». За словами її керівника Дмитра Тигача, завдяки виділеним з бюджету коштам, ВІЛ-позитивні діти на Львівщині зможуть отримати необхідний догляд та допомогу.

«Для нас дуже важливо, що гроші не виділились нашому відділенню. Це кошти департаменту соціального захисту населення. Буде оголошений конкурс, в якому можуть взяти участь різні громадські організації. Але оскільки наша організація є лідером з надання послуг ВІЛ-позитивним, ми на себе взяли відповідальність, щоб ці гроші з’явилися в області», - каже Дмитро Тигач.

Соціальна складова до медичної програми була долучена 1 березня. За словами заступниці директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Оксани Соболь, зараз Львівська область перша, де почалась така робота.

Щоби програма почала працювати, буде проведено конкурс серед громадських організацій, які можуть надавати такі соціальні послуги. В конкурсі зможуть взяти участь неприбуткові громадські організації, які працюють у Львівській області та спеціалізуються на проведенні подібних програм, а також не мати заборгованості за оренду та комунальні послуги. Дата початку конкурсу наразі невідома, але у департаменті обіцяють оголосити його протягом 10 днів.    

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук