USAID вчитиме студентів-медиків працювати із ВІЛ-позитивними пацієнтами

СуспільствоІрина Скіць, 8 вересня 20152510
USAID вчитиме студентів-медиків працювати із ВІЛ-позитивними пацієнтами

Американське агентство з міжнародного розвитку USAID в межах проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» проводитиме навчання для студентів-медиків з метою навчити їх спілкуватись та працювати з ВІЛ-позитивними пацієнтами. Про це 8 вересня на прес-конференції розповіла фахівець з політики системи охорони здоров’я проекту Алла Василькова.

За її словами, проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» спрямований на централізовані зміни в галузі медицини. Тому свою діяльність вони зосередили не на роботі в регіонах, а на роботі з майбутнім медперсоналом.

Наразі в Україні немає спеціалізованого закладу, де б лікували виключно ВІЛ-інфікованих людей, тому їх госпіталізують за основними патологіями захворювання. Тобто людей, у яких через СНІД погіршилась робота центральної нервової системи, госпіталізують до відділення неврології, ВІЛ-позитивних і вадами серця  - до кардіології.

За словами Алли Василькової, саме через це важливо, аби майбутні медики всіх спеціальностей вміли спілкуватись та не боялись надавати допомогу ВІЛ-позитивним пацієнтам.

«На Львівщині навіть були поодинокі випадки, коли медики відмовлялись надавати хворим на СНІД пацієнтам допомогу або консультації, оскільки не знали, за яких умов передається СНІД. Тому важливо зосереджувати увагу на просвітній роботі з лікарями та медперсоналом», - наголосила головний лікар Львівського обласного центру СНІДу Мар’яна Служинська.

Водночас Алла Василькова зазначила, що в межах цього проекту USAID надає Україні допомогу в декількох сферах охорони здоров’я: політики в галузі охорони здоров’я, реорганізації фінансового забезпечення та формування кадрової стратегії. Це основні напрямки роботи проекту. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук