Україна дозволила імміграцію іноземцям з ВІЛ-позитивним статусом

Україна дозволила імміграцію іноземцям з ВІЛ-позитивним статусом

Іноземцям та особам без громадянства з ВІЛ-позитивним статусом гарантується можливість безперешкодно іммігрувати в Україну, шукати без надмірних і невиправданих перешкод офіційного працевлаштування тощо, адже відповідну заборону скасовано, повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Як йдеться у повідомленні, влітку 2015 року уповноважений з прав людини Валерія Лутковська направила листа на адресу міністра охорони здоров’я України, в якому просила внести зміни до переліку інфекційних хвороб, захворювання на які є підставою для відмови в наданні дозволу на імміграцію в Україну з метою усунення дискримінаційних положень і приведення його у відповідність до міжнародних і європейських стандартів в галузі захисту прав людини. У відповідь міністерство охорони здоров’я  повідомило, що наказом від 11.06.2015 № 329 ВІЛ-інфекцію як підставу для відмови у наданні дозволу на імміграцію в Україну зі згаданого переліку виключено. Зміни до переліку набрали чинності 10 липня 2015 року.

«Скасування відповідної заборони для ВІЛ-позитивних іноземців та осіб без громадянства є значним кроком уперед у сфері захисту прав людини та протидії дискримінації людей, які живуть з ВІЛ. Окрім того, ухваливши таке рішення, Україна приєдналась до приблизно 140 прогресивних держав, які також скасували подібні заборони як необґрунтовані», – вважає Валерія Лутковська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук