Львівська облрада вимагає від уряду грошей на обділені Дубневичами райони
Львівська обласна рада звернулась до Мінрегіонбуду із проханням профінансувати низку мікропроектів у тих містах і районах області, які унаслідок нерівномірного розподілу коштів залишились без фінансування із Державного фонду регіонального розвитку.
З ініціативою звернутись до міністерства виступила фракція «Об’єднання «Самопоміч» під час засідання сесії Львівської облради 29 березня. З другого разу відповідна пропозиція все таки була включена до звернення.
Окрім того, у місцевих радах Львівщини представники «Самопомочі» ініціюють позачергові сесії, на яких також розглядають схожі звернення.
Разом з тим, фракція «Самопоміч» закликала Національне антикорупційне бюро перевірити розподіл коштів за результатами конкурсу інвестиційних проектів ДФРР. Про це під час сесії повідомив Роман Кізима, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській обласній раді, який також входив до конкурсної комісії з відбору мікропороектів для фінансування ДФРР.
«Як депутат ЛОР та член антикорупційної комісії я звертатимуся до Національного антикорупційного бюро щодо можливого вчинення корупційного злочину», – заявив Роман Кізима.
Окрім цього, «Самопоміч» звернулася до Кабміну і ЛОДА щодо кардинального перегляду принципів формування конкурсних комісій ДФРР. Сьогодні вони складаються лише з депутатів та чиновників, які використовують кошти ДФРР для отримання певних політичних дивідендів. Натомість «Самопоміч» пропонує формували комісії з представників експертного та громадського середовища, за зразком конкурсної комісії мікропроректів.
Як інформував ZAXID.NET, 24 березня відбулося засідання конкурсної комісії, яка відбирала мікропроекти, які будуть реалізовані коштом ДФРР.
Члени комісії відібрали найбільше мікропроектів із тих районів, що входять до виборчих округів відомих в області бізнесменів, народних депутатів від Блоку Петра Порошенка братам Богданові та Ярославу Дубневичам. Відтак хтось отримав гроші на реалізацію майже двох десятків проектів, а інші не отримали ні копійки попри те, що подавали заявки на участь. Йдеться про Пустомитівський, Городоцький, Мостиський і Самбірський райони, які отримали 88,5 млн грн.