Львівська облрада закликала уряд подолати епідемію вад невральної трубки в новонароджених

Суспільство8 листопада 20166930

Депутати Львівської обласної ради під час сесії 8 листопада закликали уряд подолати епідемію вад невральної трубки в новонароджених. За звернення, ініційоване депутатом фракції «Самопоміч» Василем Савчином, проголосували 54 депутати.

«Вроджені вади розвитку – одна з основних причин смертності новонароджених дітей в Україні. Серед найчисельніших вад – вади невральної трубки (ВНТ), які зазвичай проявляються як спіна біфіда (відкритий спинний мозок) та аненцефалія (відкритий головний мозок). За даними міжнародної благодійної організації «ОМНІ-мережа», поширеність таких захворювань в Україні коливається від 21-25 на 10 тис. живонароджених дітей на території Полісся до 14-18 на 10 тис. в інших регіонах України», – йдеться у тексті звернення.

Щороку близько 23% дітей із ВНТ помирають, а інші залишаються інвалідами. І одним із вирішень цієї проблеми є збагачення борошна фолієвою кислотою.

«Збагачення або фортифікація борошна фолієвою кислотою – просте, ефективне і фінансово незатратне рішення. Це міжнародна практика, яка дозволила до 50% зменшити показники ВНТ у США, Канаді, Чилі та ряду інших країн», – заявив депутат Львівської облради з фракції «Самопомочі» Василь Савчин.

Міністерство охорони здоров'я впродовж останніх 10 років рекомендує усім жінкам репродуктивного віку вживати фолієву кислоту, однак цієї поради дотримуються не більше 10% жінок. Окрім того, оскільки близько половини вагітностей є непланованими, то жінки починають вживати фолієву кислоту надто пізно, що не дає позитивного результату.

«Тому ми закликаємо уряд розробити загальнодержавну програму з фортифікації борошна фолієвою кислотою. Україна фортифікує борошно, яке іде на експорт, тому не буде технічних проблем з збагачення борошна на внутрішній ринок. Так щорічно ми зможемо попередити близько 800 випадків ВНТ», – додав Василь Савчин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук