Львівська письменниця Наталка Сняданко репрезентувала Україну у Відні

Наталка Сняданко та Корнеліус Гелль

«Скляна завіса» – так назвав свій проект відомий у Австрії літературний критик та есеїст Корнеліус Гелль, передбачаючи, що й після падіння «залізної» між світом Західної та Східної Європи залишилася прозора, та все ж відчутна «скляна заслона», що розділяє два світи ментальності, традицій та соціальних умовностей.

У межах проекту, реалізованого в стінах Австрійського Товариства літератури з травня 2015 року, відбулося вже чимало зустрічей із письменниками Центральної та Східної Європи. А от Україна виявилася представленої в цьому циклі читань вперше. Вчора, 14 лютого, її репрезентувала своєю книгою «Колекція пристрастей» львівська письменниця Наталка Сняданко.

Оскільки центральною темою розмови обидвоє учасників вибрали різноманітні кліше – ті, які сформувалися в Західній Європі щодо Східної та навпаки – роман «Колекція пристрастей», що користується популярністю майже двадцять років у різних країнах, в тому числі пережив уже два перевидання у Німеччині, виявився якнайкращим акомпанементом до дискусії.

Історія львівської студентки Олесі, що потрапляє в «якнайзахіднішу» Німеччину за програмою au-pair, закохується в справжнього барона й переживає чимало інших неймовірних пригод, фактично пронизана вельми дотепно змальованими стереотипами. А дуже вдалий німецький переклад Ані Люттер зробив історію ще й приємною на слух, у чому мали змогу переконатися численні відвідувачі літературного «валентинкового» вечора у Відні.

Наталка Сняданко – авторка восьми романів, більшість із яких перекладені німецькою, польською, російською та ін. мовами, а також сама відома як перекладач, на даний час перебуває у австрійській столиці, здобувши престижну перекладацьку стипендію ім. Пауля Целана при Інституті гуманітарних досліджень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук