Львівська психлікарня незаконно дискваліфікувала з тендеру п’ятьох учасників

Перемогу у тендері здобула найдорожча пропозиція

Львівська психлікарня незаконно дискваліфікувала з тендеру п’ятьох учасників
За 252,3 тис. грн компанія має провести вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій у приміщеннях медзакладу по вулиці Кульпарківська, 95

Львівська обласна психіатрична лікарня за результатами відкритих торгів 5 грудня уклала договір вартістю 252,3 тис. грн з компанією «Львітехмонтаж». За ці кошти фірма має провести вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій у приміщеннях медзакладу по вулиці Кульпарківська, 95.

Пропозиція ПП «Львівтехмонтаж» була найдорожчою серед учасників. Зокрема, ТОВ «Технобез» погодилось виконати замовлення за 62,3 тис. грн, ще три учасники (ТОВ «Безпека Юмос», ТОВ «Роял Вест Сервіст» та львівська філія ТОВ «Укртехнобез») конкурували з ціновими пропозиціями у 94,4 - 94,5 тис. грн. Серед конкурентів «Львітехмонтаж» останньою була пропозиція ТОВ «Європейські системи безпеки», яке спочатку встановило ціну у 258 тис. грн, але в ході аукціону знизило її до 200 тис. грн.

Однак з різних причин психіатрична лікарня відхилила пропозиції всіх найдешевших учасників. Так, ТОВ «Технобез» спочатку визначили переможцем, але згодом неправомірно дискваліфікували через неподання ним оновленої цінової пропозиції. Зазначимо, що відповідно до вимог закону, учасники мають право завантажувати будь-які документи лише до кінцевого терміну подання пропозицій.

Наступною, найбільше економічно вигідною, була пропозиція ТОВ «Безпека Юмос» - 94,4 тис. грн. Цю компанію медики відхилили з тендеру через те, що в одній із довідок учасник вказав «вид договірної ціни – динамічна», а тендерною документацією, ніби то, передбачено «тверду ціну».

Однак, як дослідили експерти ГО «Центр громадського моніторингу і досліджень», про «тверду ціну» замовник згадує лише один раз у проекті договору, з яким ТОВ «Безпека Юмос» погодилось, а значить — медики неправомірно дискваліфікували цього учасника. Пропозиції ще трьох компаній замовник відхилив через неподання всього пакету документів.

У результаті таких неправомірних дискваліфікацій, Львівська психіатрична лікарня не лише не зекономила майже 200 тис. грн, а й уклала договір з фірмою, яку мали викинути з тендеру. ГО «Центр громадського моніторингу і досліджень» з’ясувала, що у пропозиції ПП «Львівтехмонтаж» теж не було всіх необхідних документів.

«Пропозиція переможця не лише у п'ять разів вища від пропозицій інших учасників, а й також містить помилки, які були в учасників, яких відхилили. І відповідно, замовник мав би і цього учасника відхилити, але натомість — визначив його переможцем», — повідомив ZAXID.NET експерт-аналітик ГО «Центр громадського моніторингу і досліджень» Олег Блінов.

З його слів, ще торік Центр направив звернення у Державну аудиторську службу України, щоб перевірили діяльність проведення тендерів психіатричною лікарнею.

«На наш погляд, лікарня проводить закупівлі нечесно, надаючи перевагу сумнівним пропозиціям. Тому ми звернулись у Держаудит службу, щоби провели комплексний аналіз проведення тендерів», — зазначив Олег Блінов.

Додамо, що компанія «Львівтехмонтаж» зареєстрована у 2006 році у Львові. До кінця 2017 року ПП «Львівтехмонтаж» належало Олегу Батьковець та Зеновію Карпінці, а відтепер фірмою володіє житель села Годовиця в Пустомитівському районі Анатолій Копча.

Підряд від Львівської психіатричної лікарні - це найбільше замовлення, яке отримувала фірма Анатолія Копчі. У 2018 році ПП «Львівтехмонтаж» також отримало пряме замовлення від Львівського національного університету ім. І. Франка вартістю 101 тис. грн. та від львівської дирекції «Укрпошта» за 8,4 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук