Львівські греко-католики подарували римо-католикам портрет митрополита Франца Піштека

Головні Новини за 17 липняОксана Сенишин, 17 липня 2014, 17:52 225 0

Римо-католики Львовівської архідієцезії на урочистому освяченні каплички митрополичих палат отримали від настоятеля гарнізонного храму святих Петра та Павла оригінальне зображення Франца Піштека. Портрет датований ще дев’ятнадцятим століттям і писався з натури.

Портрет знайшли ще три роки тому у храмі святих Петра та Павла. Полотно знайшли серед книг, коли церкву готували до Богослужінь.

«Коли ми, зрештою, перевозили різні речі, поламані лавки, різні дерев’яні частини вівтарів, серед сміття знайшли портрет римо-католицького архиєпископа Францішика Піштека. Це є оригінальний портрет», - пояснив отець Степан.

Митрополит Франц опікувався Львівською громадою вірних у 1836-1846 роках. За його правління було збудовано чимало церков. Проте у бібліотеці митрополичих палат, де зараз зберігають портрети всіх львівських та галицьких митрополитів, зображення цього митрополита немає: реліквію у власну домівку тимчасово забрав наступник Піштека, митрополит Мечислав Мокшицький. 

«Портрет знаходиться в домі Архиєпископа. Він його забрав. А згодом знайдемо місце для образу митрополита в нашому музеї. Зараз у нас є лише копія», - запевнив нотаріус Львівської архидієцезії Римо-католицької церкви отець Олександр Кусий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук