Львівські патрульні затримуватимуть порушників за східною методикою

Поліцейські «озброяться» прийомами айкідо та карате

Головні новини Львова 04.08 Віталій Кубліков, 4 серпня 2016, 18:14 2067 0

Стартувала безстрокова програма навчання патрульних Львова за системою поліцейського контролю на основі японських бойових мистецтв. Такий проект в Україні започаткували вперше. У планах шеф-інструкторів – поширити новий досвід по всій Україні.

Львів'янка Соломія прийшла в поліцію з банку. Каже, робота з грішми і служба на варті закону – мають геть різну специфіку. Тепер прораховує застосування фізичної сили. З бойовими мистецтвами справи ніколи не мала. Проте зізнається, нові навики згодились вже навіть поза службою.

«Я була свідком ДТП, і коли водій до мене занадто близько підійшов, довелося застосувати певні прийоми, щоб він знав, що підходити не можна», – розповіла поліцейська Соломія Милян.

Жінки-поліцейські вправляються у прийомах на рівні з чоловіками. Простота та ефективність, використання сили противника проти нього самого – це основа фізпідготовки поліцейських.

«Ми виключно робимо так, щоб довести людину до нашого контролю. На цьому застосування фізичного впливу припиняється», – пояснив патрульний Валерій Шерешков.

Національна система поліцейського контролю базується на старовинних та сучасних японських бойових мистецтвах. Навчання складається з двох курсів: базового та поглибленого. Після іспитів патрульні отримають здобуте звання – спеціаліста або інструктора.

«Поліцейські – різні люди. Більшість з них абсолютно якісні кадри. І ті знання, які ми закладаємо в них, вони абсолютно чітко сприймають», – зазначив президент Академії Айкібудзюцу Олександр Козловський.

На сьогодні спецпідготовку пройшов вже перший батальйон патрульної поліції. Після отримання звання молодшого інструктора львівські патрульні передадуть свій досвід в інші регіони.

«Національна система поліцейського контролю буде поширюватися для всіх поліцейських, які служать на своїй території України. І саме ми станемо базою тренерів», – розповіла командир 1-го батальйону Управління патрульної поліції Львова Світлана Гірняк.

У Львові пілотний проект стартував на базі львівської Академії Айкібудзюцу. Вже зараз можна говорити про його безтерміновість. Фінансову підтримку пообіцяв приватний інвестор.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук