В управління фіскальної служби Львівщини поки звернулись лише 3 пивоварні та 150 підприємців, які торгують пивом. Підприємці сподіваються, що зміни до Податкового кодексу відкоригують.
З 1 липня, як відомо, набули чинності зміни до Податкового кодексу, які парламент прийняв у 2014-му. За цими змінами пиво прирівняли до алкогольних напоїв. І рекламувати його на телебаченні та радіо у денний час заборонено. А виробникам та продавцям хмільного напою тепер потрібна спеціальна ліцензія.
«На роздрібну торгівлю ліцензія коштує 8 тис. грн в місті, а в селах та селищі – 500 грн», – зазначив заступник начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Управління ДФС у Львівській області Іван Левкін. Штраф за безліцензійну діяльність, додав він, становить 200% від отриманої партії товару, але не менше як 17 тис. грн.
Найбільше нововведення вдарить по малому бізнесу. Ресторатор Марк Зархін про можливі зміни знав ще в грудні. Та до останнього сподівався, що їх принаймні відкоригують. Адже не можна ставити в однакові умови великі підприємства і маленькі локальні пивоварні. Зараз чекають, як розвиватимуться події. Пивоварня поки що не працює. Не на руку нові правила і поціновувачам пива, певен ресторатор, адже за дорогу ліцензію доведеться платити споживачам.
«Це однозначно вплине на ціни, тому що ліцензія 500 тисяч на виробництво та оптову торгівлю. Це більше, ніж річний прибуток самої пивоварні. Я не знаю як далі ми будемо формувати фінансову модель пивоварні. Це буде дуже складно», – розповів Зархін.
Ресторатор повідомив, що вже звернулись у фіскальну службу, аби отримати ліцензію. Але поки порядок її отримання не зрозумілий. Невідомо і рахунків, на які потрібно перераховувати кошти. Але за 15 днів їм пообіцяли дати ліцензію. На думку експертів, нові правила сприятимуть монополізації ринку. Закриються і пивоварні, і дрібні торгові точки. Та є і позитив.
«Це покращить якість, тому що пиво почнуть продавати лише в місцях, де є касові апарати, торговці, які мають ліцензію», – зазначила експерт Христина Лисканич.
А от що стосується продажу пива в кіосках, то його там можуть продавати і надалі. Адже загальне правило, яке забороняє продавати підакцизні товари на торгових площах менших за 20 кв. м, не поширюється на пиво та цигарки», – пояснив Іван Левкін.