Львівських дітей-сиріт у храмі Петра і Павла вчать малювати ікони

СуспільствоНаталія Роп, 20 лютого 2015, 19:17 489 0

Діти-сироти та учні школи-інтернату завершують навчання з малювання ікон у Гарнізонному храмі Петра і Павла у Львові. Малювати вправлялися впродовж трьох місяців.

Під час писання ікон діти користуються спеціальною термінологією. Скажімо, кольори фарби називають так, як камінь, з якого її зробили. Кадмій, наприклад, – це червоний.

Процес малювання ікони – не такий і швидкий. «Це є такий метод для початківців. Спочатку затирається графіт з однієї сторони, прикладається до дошки, переноситься абрис, – і тоді вже чорною або коричневою фарбою закріплюється рисунок», – розповів іконописець Андрій Майовець.

Далі поволі наносять золото та інші кольори на основі яєчної емульсії. Відтак усе повинно підсохнути, і вже після того можна наносити інші шари.

Самі ж учні розповідають, що малювати їм не нудно. «Мені було цікаво, як це – малювати ікони, і я захотів також малювати. Мені це подобається», – поділився учень Олег.

Зараз у школі не так людно, – епідемія грипу тримає вдома. «Напередодні Центр опіки сиріт створив проект, до якого були залучені відомі художники та діти-сироти. Усі роботи, які діти створили, – були викладені на благодійному аукціоні, і всі кошти передані на нашу школу», – зазначила координатор Центру опіки сиріт Анастасія Дякун.

За ці кошти і закупили фарби та пензлі. Зараз займаються діти двічі на тиждень. І вже в березні стануть випускниками. Запевняють, що на цьому не зупиняться – попереду другий семестр і складніші роботи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук