Львівський аеропорт планує збільшити пасажиропотік до мільйона пасажирів в рік
Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького збільшив пасажиропотік у 2016 році на 29%. Кількість пасажирів, які скористалися його послугами, зросла до 738 тис. осіб – з 570,5 тис. у 2015 році. До кінця 2017 року керівництво аеропорту ставить за мету збільшити пасажиропотік до 1 мільйона пасажирів. Про це у четвер, 2 березня, повідомила генеральна директорка аеропорту Тетяна Романовська, звітуючи за рік роботи на посаді.
За її інформацією, у січні пасажиропотік зріс на 55% у порівнянні із попереднім роком, а в лютому – на 41%. «Нам необхідно досягнути приросту 35% за рік, ці ми впевнено йдемо до цієї мети», – сказала Тетяна Романовська.
«Коли аеропорт досягає показника пасажиропотоку у мільйон, це суттєво покращує його імідж, стає простіше вести переговори із авіакомпаніями про відкриття нових авіарейсів. Сподіваюся, ми пройдемо цей рубікон у 2017 році», – додала вона.
Тетяна Романовська зазначила, що ведеться низка переговорів щодо залучення нових авіаперевізників до Львова та збільшення кількості авіарейсів.
«Перший лоукост, який заходить цього року – компанія WizzAir. З 13 квітня вони почнуть здійснювати авіарейси до Вроцлава. Якщо цей рейс добре працюватиме, ми говоритимемо із компанією про розширення мережі маршрутів», - зазначила вона.
За її словами, ведуться переговори про залучення ще двох низькобюджетних авіакомпаній для здійснення авіарейсів по Європі.
Зазначимо, раніше у медіапросторі зявлялися повідомлення, що про намір найбільшої європейського лоукостера Ryanair почати здійснювати авіаперевезення зі Львова у 2017 році.
Крім цього, аеропорт веде переговори про запровадження регулярного трансатлантичного авіарейсу. «Сподіваємося у цьому році вийдемо на новий трансатлантичний рейс, регулярний, це поки що не погоджено», – зазначила Тетяна Романовська.
«Коли почне працювати угода про відкрите небо та безвізовий режим, то пасажиропотік збільшуватиметься значно більшими темпами. Ми зможемо залучити 5-7 лоукостерів, а не лише двох. Знаю приклад польського аеропорту, який мав 400-500 тис. пасажирів у рік, коли ж запрацювала угода про відкрите небо, то пасажиропотік у них почав зростати на 500 тис. людей щороку, сьогодні цей аеропорт обслуговує уже 3 млн пасажирів», – додала генеральна директорка аеропорту.
Проте в теперішніх умовах для залучення авіакомпаній найактивніше використовують систему знижок.
«Усі компанії, які відкривають нові маршрути або збільшують частотність рейсів, отримують знижки за авіаційне обслуговування. Ми маємо право застосовувати понижуючі коефіцієнти вартості обслуговування, у випадку відкриття нового рейсу – до 80%. Це привабливо для компаній. Так вдалося залучити WizzAir. Якщо ж збільшується частотність на діючому маршруті, компанії надають меншу знижку», - пояснила вона.
Заступник гендиректора з комерційної діяльності Віталій Жалдак додав, що щоб надавати максимальні знижки авіакомпаніям, аеропорт розвиває неавіаційну діяльність.
«Нашим пріоритетом є розвиток цього напрямку, ріст доходів від паркування, крамниць, продажу їжі, проведення заходів у новому терміналі та летовищі», – зазначив він.
За його словами, дохід від неавіаційної діяльності торік становив 30%, і цей показник має зрости до 50-60%. Він уточнив, що в успішних європейських аеропортів цей доходи від неавіаційної діяльності становлять до 70%.
Нагадаємо, кількість рейсів на 8 популярних напрямках з аеропорту «Львів» у новому авіасезоні зросте до 80 на тиждень.
У Кабміні очікують, що Львівський аеропорт цьогоріч отримає понад 360 млн грн доходів.