Львівський лікеро-горілчаний завод продали офіційному орендареві за 177 млн грн
Майно державного заводу купив його колишній директор
Приватне акціонерне товариство «Львівський лікеро-горілчаний завод» (ЛГЗ) стало єдиним учасником аукціону з приватизації єдиного майнового комплексу колишнього державного підприємства з аналогічною назвою, яке воно орендував упродовж останніх 25 років. ЛГЗ запропонував за державне майно майже 177 млн грн. Про це йдеться на платформі «Prozorro.Продажі».
Об’єкт приватизації – це 33 одиниць нерухомого майна (виробничого корпусу, цехів, складських приміщень, залізничних колій, депо тощо) загальною площею понад 21 тис. м2, що розташовані у Львові на вулиці Кордуби. Шість із них, зокрема основний корпус 1931 року будівництва, є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Ринок нерухомості змінюється, а важливим запитом покупців є не квадратні метри, а безпека і комфорт. У відповідь з’являються формати, що враховують безпечні подвір’я, близькість до шкіл та інфраструктуру «все поруч». Один із прикладів такого підходу – концепція Riel Family Style, яку РІЕЛ втілює у проєкті ЖК Father у Львові.
Земельна ділянка площею 4,9 га, на якій розташоване майно заводу, не є предметом купівлі-продажу.
Приватизація відбулася шляхом викупу єдиним учасником. Стартова ціна становила 164,19 млн грн (без ПДВ), запропонована переможцем ціна – 176,79 млн грн без ПДВ, а з урахуванням ПДВ – 212,147 млн грн.
Нагадаємо, приватний «Львівський лікеро-горілчаний завод» на 100% належить львівському бізнесменові Івану Охабському. Він – колишній представник державного концерну «Укрспирт» в області та ексдиректор державного лікеро-горілчаного заводу у Львові, йдеться на порталі бізнес-пошукової системи YouControl. У 2013 році підприємець потрапив до десятки найбагатших львів’ян за версією Forbes із статками у 14 млн доларів.
Його компанія-виробник алкоголю була створена у 2000 році, вона зареєстрована за адресою заводу – на вул. Кордуби, 2 у Львові, та на правах оренди користувалася майном колишнього державного горілчаного заводу.
ПрАТ «Львівський лікеро-горілчаний завод» спеціалізується на виробництві горілки, лікерів, настоянок та бальзамів. Завод виготовляє продукцію під марками Perlova, Lemberg, Premium Lviv, «Львівська», «Дністер» та інші, а також оцет.
У 2024 році підприємство отримало 190 млн грн валового доходу, натомість задекларований прибуток становив лише 25 тис. грн, йдеться в профілі компанії на YouControl.