«Львівській політехніці» хочуть присвоїти ім’я Степана Бандери

Таку ініціативу висловила частина викладачів

СуспільствоЮлія Лавришин, 11 вересня 2017313547
«Львівській політехніці» хочуть присвоїти ім’я Степана Бандери
Національний університет "Львівська політехніка" заснований у 1816 році

Група викладачів кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини (ІМКС) Національного університету «Львівська політехніка» висунули ініціативу присвоїти своєму вишу ім’я Степана Бандери. Про це на сайті університету повідомив один з прихильників такої ініціативи, викладач кафедри (ІМКС) В’ячеслав Гнатюк.

«Для нас, працівників і студентів Львівської політехніки, є великою честю й гордістю ходити тими самими коридорами, сидіти в тих самих аудиторіях, де колись ходив і сидів Провідник української нації, – йдеться у зверненні В’ячеслава Гнатюка. – Важливий аргумент на користь надання Львівській політехніці імені Степана Бандери полягає в тому, що це сприяло б утвердженню ідеалів свободи й самовідданої боротьби за неї в українському суспільстві. Це є надзвичайно актуальним сьогодні, коли на сході країни триває війна з московським агресором».

Водночас В’ячеслав Гнатюк додав, що цю ініціативу «доволі неоднозначно» сприйняли деякі колеги по кафедрі. Також він припустив, що така ідея може викликати значний резонанс у суспільстві та серед міжнародної спільноти, зокрема Польщі.

Додамо, що, за словами директорки департаменту освіти Львівської ОДА Любомири Мандзій, для перейменування університету ініціативна група має звернутися до вченої ради. «Такі питання спочатку вирішує вчена рада. Потім її рішення розглядає трудовий колектив. Якщо назву вирішили змінити, то це мають завізувати у Міністерстві освіти і науки України», – сказала Любомира Мандзій.

Степан Бандера із 1928 до 1933 року вчився на агрономічному відділі Високої Політехнічної Школи. Перед дипломним іспитом через політичну діяльність його було арештовано і ув'язнено.
P.S. 26 вересня Львівська Політехніка офіційно заперечила можливість присвоєння університету імені Степана Бандери.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук