Львівський режисер Тарас Дронь став членом Європейської кіноакадемії
Львівський режисер Тарас Дронь 4 вересня став членом Європейської кіноакадемії. Інформація про це з'явилась на сайті академії. Тепер Україна налічує 52 кіноакадеміки.
Європейська кіноакадемія була заснована 1988 року в Берліні з ініціативи європейських кінорежисерів для пропагування європейського кінематографу у світі. Академія відома своєю щорічною премією «Європейський кіноприз».
Тарас Дронь закінчив Державну вищу школу кіно, телебачення і театру імені Леона Шиллера в Польщі (Лодзь).
У 2013 році він зняв свій перший короткометражний фільм «Доторкнись і побач» та отримав за нього декілька фестивальних відзнак, зокрема приз глядацьких симпатій на міжнародному фестивалі короткометражних фільмів «Wiz-Art». Наступні короткометражні фільми, документальний «Остап» та ігровий «Чорногора», також були відібрані до конкурсної програми найбільших українських та декількох закордонних кінофестивалів.
Фільм «Чорногора» був відзначений спеціальною відзнакою журі на Ismailia International Film Festival в Єгипті та відібраний до кращих українських фільмів за 2016 рік.
У співпраці з польською режисеркою Анєлою Астрід Габрієль створив повнометражний документальний фільм «Коли цей вітер стихне», який здобув перемогу в студентському конкурсі на одному з найпрестижніших кінофестивалів в Амстердамі, (IDFA) .
В співпраці з DZIDZIO зняв уілька короткометражних фільмів та повнометражний фільм «DZIDZIO Перший раз».
Зараз Тарас Дронь працює над картиною «Із зав’язаними очима», яка уже перебуває на стадії монтажу.
Дія фільму відбувається після закінчення російсько-української війни. Головна героїня, Юля, переживає посттравматичний синдром, пов’язаний зі втратою її хлопця під час АТО. Дівчина намагається втекти від психологічного тиску з боку оточуючих, вона вирішує завершити свою спортивну кар’єру.
У сюжеті не вказано, де саме відбуваються події, проте більша частина зйомок відбувалась у Львові цієї весни.
У фільмі знімались Марина Кошкіна, Олег Шульга та Лариса Руснак. Проект став одним із переможців торішнього конкурсу патріотичних фільмів Мінкульту, у травні виграв пітчинг кінофестивалю «Молодість». Також був представлений на секції Work in progress 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю та став одним із переможців 11-го пітчінгу Держкіно.