Львівський ювелірний завод та кілька мінеральних джерел в Моршині виставили на приватизацію
Уряд передав Фонду держмайна кілька об'єктів на Львівщині для подальшого роздержавлення
Кабінет міністрів передав Фонду державного майна (ФДМУ) для подальшої приватизації 76 державних підприємств та єдиних майнових комплексів. Серед них є кілька об’єктів у Львові та області, зокрема, це Львівський державний ювелірний завод, конструкторське бюро «Топаз», кілька свердловин із мінеральними розсолами в Моршині.
Як повідомив голова ФДМУ Дмитро Сенниченко, терміни, коли це майно виставлять на аукціон, наразі не окреслені. Нині спеціалісти фонду аналізують стан підприємств перед продажем.
«Після опрацювання документів та підготовки максимально відкритої інформації про ці об’єкти планується виставити їх на аукціони ProZorro.Продажі», – зазначив голова Фонду держмайна.
До приватизаційного переліку потрапив Львівський державний ювелірний завод, розташований у Львові на вул. Академіка Підстригача, 2. Це останній великий ювелірний завод, який донині залишався у власності держави. На підприємстві, яке заснували 1944 року, виготовляють прикраси із золота та срібла, а також з недорогоцінних металів.
Також планують продати приватному інвесторові єдиний майновий комплекс державного підприємства «Львівське спеціальне конструкторське бюро «Топаз». КБ було створене 1973 року як провідна установа з проектування та виготовлення обладнання в ювелірній галузі. Наразі «Топаз» співпрацює з Національним банком і Міністерством оборони та виготовляє пам'ятні монети, державні нагородні знаки та медалі. Конструкторське бюро розташоване на вул. Личаківській, 110.
Раніше Кабінет міністрів скасував урядову заборону щодо приватизаці цих об'єктів.
Іще одне підприємство у переліку – державний інститут з проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств «Львівдіпронафтохім». Офіс інституту розташований на вул. Золота, 8. Торік інспектори Держаудитслужби виявили неефективне використання коштів і майна на цьому підприємстві на 4,2 млн грн. Тоді керівництву надали низку пропозицій, спрямованих на покращення фінансово-господарського стану проектного інституту.
Окрім того, уряд запланував продати цехи для виварювання солі та кілька мінеральних свердловин у місті Моршині і селі Баня Лисовицька Стрийського району з допоміжними будівлями. Зокрема, у приватизаційному переліку опинилась сільська свердловина № 6 із джерелом мінеральної води, котра є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. Більшість цих свердловин у Моршині нині активно не експлуатують, вони містять лікувальну ропу, яку використовують для ванн та для пиття у розведеному вигляді.
Також на приватизацію віддадуть єдиний майновий комплекс державного підприємства «Львівський дослідний завод Національної академії наук України», що розташований у Львові на вул. Ткацька, 9.
До слова, загалом Фонду держмайна для приватизації вже передали 415 із 500 державних підприємств. Уряд планує отримати близько шести мільярдів гривень від їхнього продажу.