Львівський завод «ЛОРТА» поверне до бюджету ₴10,2 млн за зрив військового замовлення
Підприємство порушило терміни виготовлення розвідувального комплексу для ЗСУ
ДП «Львівський державний завод "ЛОРТА"» поверне до держбюджету 10,2 млн грн через несвоєчасне виготовлення та поставку комплексу «Положення-2», необхідного для потреб українських військових у зоні АТО. Про це рішення Господарського суду Києва у Facebook повідомив військовий прокурор сил АТО Олег Сенюк.
«В серпні 2016 року між Міністерством оборони України і цим заводом укладено договір щодо виготовлення і поставки оборонному відомству комплексу «Положення-2», який призначався для використання у зоні проведення АТО. У зв’язку з порушенням термінів виготовлення продукції виконавець повинен був повернути замовнику кошти, отримані раніше як попередню оплату за контрактом, а також сплатити штрафні санкції. Однак, зазначені зобов’язання завод у добровільному порядку не виконав», – написав Олег Сенюк.
Відтак військова прокуратура Західного регіону України звернулась до суду з позовом про стягнення зазначених коштів. Господарський суд Києва частково задовольнив позов та прийняв рішення про стягнення з заводу «ЛОРТА» до державного бюджету 10,2 млн грн.
Додамо, що на момент укладення договору керівником заводу «ЛОРТА» був Олег Погребняк, якого у травні 2017 року затримали за підозрою у сутинерстві. Він був одним з організаторів діяльності скандального стриптиз-клубу «Білий какаду» на вул. Личаківській у Львові, де, за інформацією поліції, танцівниці також надавали сексуальні послуги за гроші. Зараз Олег Погребняк перебуває під слідством, йому загрожує до 10 років ув'язнення.
P.S. Як пояснив пізніше ZAXID.NET Дмитро Жук, який наразі є виконувачем обов'язків директора заводу «ЛОРТА», замовлення завод виконав і вже навіть передав частину комплексів «Укроборонпрому». А затримка замовлення відбулась через те, що доводилось замінювати більшість запчастин.
«На момент підписання договору розробка комплексу передбачала 98% деталей російського виробництва, які нам довелось замінювати через те, що пізніше їх використання заборонили законом. Фактично ми могли відмовитись від виконання цього договору, але не хотіли так вчиняти під час активних бойових дій на Сході Українию. Тому ми зробили повне імпортозаміщення та фактично переробили комплекс. І на момент позову військової прокуратури ми вже витратили ці 10,2 млн грн авансу та ще 16 млн грн коштів нашого підприємства. А на момент прийняття цього рішення ми вже передали «Укроборонпрому» частину замовлення, вартість якої перевищує аванс. Претензій військових до самого комплексу немає, а претензій щодо термінів я просто не розумію, оскільки ми фактично зробили неможливе», – сказав Дмитро Жук.
Для довідки:
«Положення-2» – це автоматизований акустичний комплекс, призначений для звукометричної розвідки. Його розробку розпочали у 1995 році на базі Спеціального конструкторського бюро «Блискавка» в Одесі та завершили у 2012 році. А вже наступного року комплекс взяли на озброєння Збройних сил України.