Львівський журналіст шукає команду для створення фільму про українських полярників
Андрій Мочурад тиждень тому повернувся з антарктичної експедиції
Львів’янин Андрій Мочурад повернувся зі станції «Академік Вернадський» в Антарктиді, де пробув два місяці. Там знімав перший документальний фільм про роботу українських полярників. На континент вирушив виключно в українському спорядженні. А готувався до цієї поїздки рік і навіть вчив іспанську з репетитором.
Майже місяць часу і понад 5 тисяч доларів знадобилось львів’янину, щоб дістатися Антарктиди автостопом. Попутками він їхав зі Львова до Барселони. Потім перелетів до Буенос-Айреса, далі знову зупиняючи транспорт потрапив до Пунтаренас (Коста-Рика) та Ушуаї (Аргентина). І вже звідти на трьох човнах дістався Антарктиди. Андрій Мочурад зупинився в українських полярників на станції «Академік Вернадський». Два місяці спостерігав за їхнім життям і роботою на континенті.
«Позаду нас айсберг прибило. Хочеться виходити на такий айсберг, але це абсолютно заборонено технікою безпеки, бо в таку погоду він може просто розламатися. На жаль, нам ще жодного разу не вдавалося побачити, як він тріскає», – переповідає зі своїх відеоархівів Андрій.
Допомагав журналісту у зйомках друг – Віктор Гаврилюк. Знімали без сценарію. Жоден епізод не вигадка, а реальність. Розповідає, місцями було весело і цікаво, а інколи і страшно.
«Леопард підпливає до човна, щоб ви розуміли, це тварюка 4 м, яка може прокусити човен, а ти посередині льодів, посередині холодної води, яка може до мінус двох бути», – пригадує журналіст.
У фільмі Андрій покаже те, що для полярників буденність, а для глядачів може стати маленьким відкриттям.
«На станції Вернадський не буває великих морозів, але пінгвіни стоять за вікном. Вони насправді шалено смердять, кричать і заважають спати. Полярники пінгвінів ненавидять. Вони просто не дають жити», – каже Андрій.
Окрім фільму, журналіст хоче видати книжку. У ній опише те, як добирався і всі пригоди, які стались на шляху.
«Певні нашкрябування, які можуть бути по пару сторінок, але тут було основне запам’ятати і в тому числі диктофонними записами, що ти відчуваєш, якісь такі певні речі, які є емоційні», – додав він.
Андрій привіз 60 годин чорнового відео. Тепер складатиме усе докупи, аби зробити перший документальний фільм про українських полярників.
«Зараз буде пошук додаткових ресурсів і команди, щоб зробити його на плюс-мінус якісному рівні. Це є питання комп’ютерної графіки, це є озвучки закадрового голосу, це є питання монтажу», – прокоментував мандрівник.
Прем’єру фільму планує не швидше наступного року. А от книгу хоче видати ще цього. І також потрапити до національного рекорду як перший українець, який дістався Антарктиди автостопом.