Львівську скульптуру «Ощадність» відреставрують до кінця року

СуспільствоС. Л., 16 вересня 20166210

Львівській «Ощадності», яку порівнюють із американською статуєю Свободи, повернуть корону із золотими променями. Реставраційні роботи із відновлення унікальної скульптурної композиції «Рільництво. Ощадність. Промисловість», що на даху Музею етнографії та художнього промислу на проспекті Свободи, 15, планують завершити до кінця 2016 року.

«Це унікальний об’єкт, таких скульптурних груп більше немає. Щоб зберегти усі оригінальні деталі реставратори працюють дуже обережно. Статуї «Ощадність» ми повернемо корону із золотими променями, адже при радянській владі їх замалювали зеленою фарбою. Ми зараз будемо їх відновлювати, покривати сусальним золотом і воно надзвичайно гарно виглядатиме», - розповів телепрограмі «Самопоміч. Пульс міста» Віктор Проданчук, співзасновник ПП «Оберіг груп».

Львівській скульптурній групі «Ощадність» вже понад 120 років. Вона пережила дві війни і руйнівні для піщаних скульптур дощі та грози.

«Під дією води, дощу відбулося розшарування каменю. Тож у деяких місцях, аби максимально зберегти автентичність і не вирізати частину оригінального мfтеріалу, ми доповнюємо штучним каменем», - каже Андрій Федоришин, скульптор-реставратор.

Реставрація відбувається завдяки ініціативі студентів Університету банківської справи. Для порятунку «Ощадності» вони провели благодійний концерт та аукціон і зібрали 300 тисяч гривень. Також на підтримку студентської ініціативи свій фінансовий внесок зробило місто. І вже до Нового Року львів’яни та гості міста зможуть побачити відреставровану композицію. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук