Львів'ян безкоштовно навчають комп'ютерної грамотності

Головні новини Львова 31.07Вікторія Іваскевич, 31 липня 2015, 18:32 1684 0

Львів'янам пропонують пройти безкоштовні курси комп'ютерної грамотності. Аби кожен, кого лякає інтернет чи комп'ютерна техніка, міг в майбутньому користуватись «Карткою львів'янина» та «Особистим кабінетом мешканця». Це новий сервіс, який дає доступ онлайн до адміністративних послуг та електронних сервісів міста. Першу групу на такі курси вже набрали. Це учасники АТО, які нещодавно демобілізувались та шукають роботу.

200 зацікавлених з колишніх учасників АТО, а також їхні сім’ї можуть скористатись можливістю навчитись користуватись комп’ютером, а також основам роботи з інтернетом. Саме цих людей першими навчать користуватись електронними послугами та особистим кабінетом мешканця, а також основним програмним забезпеченням.

«Першочергове завдання – зібрати інформацію, чим володіють хлопці, – розповів тренер та працівник ІТ-компанії Володимир Михайлищук. – Комусь потрібно навчитись працювати з "Офісом", комусь потрібно підтягнути знання в програмуванні або просто навчитися програмуванню, а хтось хоче просто знати як налаштувати інтернет».

Згодом хлопці можуть приймати більш складні виклики. Та здобувати нову спеціальність, наприклад, на курсах тестерів при ІТ-компаніях.

«Найвищий рівень заробітної платні у Львові є в ІТ-компаніях. І я хотів би, аби така можливість була у всіх, тому наші соціальні служби активно включилися в роботу. Вже можна записуватись, реєструватися», – зазначив міський голова Андрій Садовий.

Програма всеукраїнська, але стартувала вона зі Львова. Відтак НВК «Школа-гімназія «Галицька» першим отримав необхідне для навчань обладнання. Згодом курси будуть проводити і в інших школах.

На курси запрошують і решту львів'ян. Адже вже запрацював «Особистий кабінет мешканця», який дає доступ до електронних послуг міста.

Зараз на сайті доступні замовлення завірених копій ухвал ЛМР та видача довідок про перебування на квартирному обліку. Окрім цього, можна замовити довідку про несудимість в МВС, а також довідку про доходи в ДФС. Наступним етапом буде збільшення кількості послуг, які можна отримати.

Окрім цього, на порталі функціонують електронні сервіси ЛМР: електронне звернення, запис на прийом до посадовця, оплата комунальних послуг, перевірка стану виконання звернення, перевірка квартирної черги, подання показників лічильників, запис дитини в дошкільний навчальний заклад тощо.

Наприкінці вересня адмінпослуги отримати буде ще легше. Достатньо мати картрідер та замовити «Картку львів'янина».

«Через цю карточку, яку ми будемо видавати, люди можуть через інтернет з дому замовити довідку і просто прийти її забрати. А може і взагалі не потрібно буде йти. Можна замовити довідку в електронному вигляді і надіслати, куди потрібно», – пояснила радник міського голови Яніка Мерило.

Щоб записатись на навчання, слід зателефонувати до Центру соціальних служб за номером 276-30-58.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук