Львів'яни все частіше хворіють на гепатити В і С

Впродовж чотирьох місяців 2014 року у Львові зросла захворюваність на парентеральні гепатити.

Про це інформує прес-служба Львівської міської ради із посиланням на Шевченківський відділ ЛМУ ГУ ДСЕС у Львівській області.

До групи вірусних гепатитів, які передаються парентеральним шляхом, тобто через кров, належать гепатит В та С. Ці хвороби характеризуються значним поширенням, часто важким перебігом, схильністю до переходу в хронічну стадію та ускладненнями.

У відомстві повідомляють, що протягом чотирьох місяців цього року у Львівській області реєструється ріст захворюваності на парентеральні гепатити (вірусний гепатит В та С), порівняно з аналогічним періодом 2013 року (76 випадків щодо 48 випадків). 

Найвищі показники захворюваності на цю нозологію реєструвалися серед осіб вікових груп 18-29 років (37%) та 30-39 років (20%).

Джерелом інфекції є хворі з гострими і хронічними формами та вірусоносії.

Заразитися вірусом гепатитів можна під час проведенні пірсингу, татуажу, голкорефлексотерапії, в косметичних салонах (манікюр, педикюр, проколювання вух та ін.), під час надання стоматологічної допомоги, переливання крові, хірургічних втручаннь, використанні інструментів, забруднених кров’ю хворого на гепатит чи носія, а також під час спільного використання бритв, манікюрних наборів і навіть зубних щіток (коли щітка забруднена інфікованою кров’ю).

Основний механізм зараження – через кров. Найчастіше інфікування відбувається під час переливання крові, яка містить вірус гепатиту. Високий відсоток інфікованості (у 20 разів вищий, ніж у здорових людей) мають хворі, які перебувають на постійному гемодіалізі.

Вірусні гепатити В і С не передаються повітряно-крапельним шляхом (під час розмови, чханні, зі слиною), потисканні рук хворої людини, користуванні загальним посудом, з їжею чи напоями. Передача інфекції в побуті обов’язково відбувається шляхом попадання частинок крові від хворого або носія іншій особі при пошкоджених шкірних покровах (порізи, травми, тріщини).

Щоб уникнути інфікування вірусним гепатитом В, необхідно дотримуватись таких санітарно-гігієнічних заходів:

  • індивідуалізація усіх предметів особистої гігієни і роздільне їх зберігання;
  • виконання правил особистої гігієни;
  • попередження мікротравм у побуті та на виробництві.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук