Львів’янка презентувала бібліотеці УКУ семиметрову карту з історією людства

КультураОрися Шиян, 29 січня 20188670
Львів’янка презентувала бібліотеці УКУ семиметрову карту з історією людства
фото УКУ
Карта відображає історію людства від часів Адама і Єви

Львів’янка Юлія Юрченко подарувала бібліотеці Українського католицького університету велику карту світової історії. Семиметрове полотнище, яке відтворює давню, біблійну та сучасну історію, розмістили на семи мольбертах.

«Синхронологічна діаграма, або карта історії Адамса графічно зображує історію людства з 4000 до н.е. і до сучасності. Карта виконана у вікторіанському стилі і має багато ілюстрацій, які унаочнюють найголовніші події. ЇЇ досить зручно використовувати для викладання та вивчення історії», ‒ розповіли в УКУ.

Карту тимчасово розмістили на мольбертах, поки не знайдуть для неї постійного місця (фото УКУ)

Жінка розповіла, що придбала цю карту на сайті Amazon для себе, та її масштаб не помістився у квартирі. Тож вирішила її подарувати бібліотеці УКУ.

Карта відображає біблійну історію від Адама і Єви, далі її продовжують світові події аж до сучасності.

«Після потопу, позначеного чорною лінією, діаграма ділиться на дві частини: верхня частина – продовжує генеалогічне дерево, а нижня ширша частина показує походження перших націй. Великі червоні хрести на карті вказують на переслідування християн під час Римської імперії, а маленькі червоні – на хрестові походи. Червоні кола вказують на Вселенські собори. Там, де стоять знаки запитання, є невизначеність щодо достовірності подій та точності дат», ‒ пояснюють в УКУ схематичні позначення.

Таку карту вперше опублікував пресвітеріанський місіонер Себастьян К. Адамс у 1871 році. Пізніше її доповнили подіями до ХХІ ст.

За такий подарунок пані Юля отримає читацький квиток Бібліотеки УКУ.

Нагадаємо, користуватись інноваційною бібліотекою можуть не тільки студенти і працівники Українського католицького університету, але й будь-хто охочий. Одноденний абонемент – 30 грн, місячний – 750 грн. У бібліотеці УКУ є понад 160 тис книг, серед них і сучасні видання, і стародруки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук