Максим Стасів, що в Індії чекав на пересадку кишківника, прилетів в Україну

Донора для хлопця шукають

Максим Стасів з мамою, лікарями Вірою Приймаковою і Вальдемаром Надіжком

Минулого тижня Максим Стасів зі Стрийщини, який в Індії чекає на пересадку кишківника, разом з мамою Богданою прилетів в Україну. Удома вони планують пробути щонайменше 1,5 місяця, а якщо вийде, то й довше.

Про приїзд Максима на своїй сторінці у Facebook повідомила лікарка львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Віра Приймакова, яка 3,5 роки тому лікувала Максима і яка разом з відомим акушер-гінекологом Вальдемаром Надіжком (тоді він обіймав посаду в.о. головного лікаря лікарні ) і львівськими лікарями організували збір коштів для порятунку хлопця.

«Ранковий дзвінок приніс мені велику несподіванку та мегапозитивний сюрприз», - написала Віра Приймакова і опублікувала фотографії з Максимом.

ZAXID.NET зателефонував Максимові. Хлопець розповів, що він з мамою прилетів минулого тижня. Планують пробути вдома щонайменше 1,5 місяця, а якщо вдасться, то й довше.

«З Делі до Києва ми летіли 8,5 годин і годину з Києва до Львова. Переліт переніс нормально, почуваюся зараз добре. Донора для мене шукають. Я вірю, що все врешті-решт буде добре», - сказав нам Максим.

Максим зі своєю лікаркою Вірою Приймаковою у Львові

Мати Максима, п. Богдана повідомила, що в Індії змінилися закони. Якщо є орган для пересадки, то у першу чергу його віддають індусам. А коли таких хворих нема, то тоді можуть віддати іноземцям, які стоять у черзі, і то лише з дозволу родичів.

За словами матері, в Індії вони чекають на пересадку кишківника вже 3,5 роки. Дуже дорого обходиться винаймати житло, харчування.

«Лікарі сказали, що такі хворі як Максим можуть роками жити вдома і чекати донора. Але Максим має мати відповідне харчування, якого в Україні нема. На початку року одне харчування МОЗ включило у перелік закупівель, друге – є замінник того, що потрібно Максимові. Ми написали листа в МОЗ, щоб Максима забезпечили відповідним харчуванням, чекаємо відповіді», - каже п. Богдана.

З Індії вони привезли харчування, якого їм вистачить на 1,5 місяця. За цей час будуть пробувати в Польщі знайти лікаря, який би оглянув Максима і виписав рецепт на відповідне харчування (його продають лише за рецептом). Якщо вдасться забезпечити хлопця спеціальним харчування, вони на Львівщині залишаться на довше і будуть чекати повідомлень від індійських лікарів.

Максим зараз дуже бадьорий. Каже, що дуже скучив за спілкуванням українською мовою, рідними, друзями. Правда, на Стрийщині трохи замерз. Коли вилітали з Індії, було +40, а вдома + 15, дощі. Але вже призвичаївся до львівської погоди.

Нагадаємо, що у Максима Стасіва виявили синдром Ледда – рідкісну вроджену патологію (рецидивуюча кишкова непрохідність). Повернутися до нормального життя хлопцю допоможе трансплантація кишківника, яку планують провести в одній із клінік Індії. З 5 лютого 2016 року він в Індії очікує на донора.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук