13 мешканців Львівщини поїдуть лікуватися за кордон за гроші МОЗ

Ще 12 важкохворих жителів області чекають на рішення комісії

13 мешканців Львівщини  поїдуть лікуватися за кордон за гроші МОЗ
фото умовне
Важкохворих, яким не можуть допомогти в Україні, відправляють на лікування за кордон за державні гроші

Уже найближчим часом 13 мешканців Львівщини поїдуть на лікування у закордонні клініки за державні гроші. Це і дорослі, і діти. Середня вартість лікування одного хворого – 80-100 тис. євро, повідомила ZAXID.NET членкиня громадської ради при МОЗ, директорка БФ «Крила надії» Наталія Ліпська.

За її словами, ще 12 важкохворих чекають чергового засідання комісії МОЗ, на якому мають прийняти рішення про виділення грошей для лікування за кордоном. Чотирьом мешканцям Львівщини у виділенні грошей комісія відмовила.

Як пояснила Наталія Ліпська, комісія МОЗ приймає рішення про лікування за кордоном лише у тих випадках, коли хворому не можуть допомогти в Україні: або нема відповідних спеціалістів, або нема відповідного технічного забезпечення. Скажімо, трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора в Україні не проводять, тож пацієнтів, які потребують такого лікування, скеровують у закордонні клініки. І їхнє лікування оплачує держава.

«Серед мешканців Львівщини, які поїдуть лікуватися за кордон, є і семеро пацієнтів (і діти, і дорослі) , якими опікується благодійний фонд «Крила надії». Його працівники допомагали пацієнтам підготувати документи для відправлення в комісію МОЗ, знайти клініку і донора, зібрати кошти, адже держава оплачує суто лікування, але не у всіх батьків є гроші, аби доїхати до клініки в Італії чи Польщі, і там деякий час жити», - каже Наталія Ліпська.

Загалом з початку року комісія МОЗ засідала вже п’ять разів і прийняла рішення про відправлення на лікування за кордон 170 українців: 122 дорослих і 48 дітей.

«Далеко не всі люди, рідні чи близькі яких потребують лікування за кордоном, знають, що для порятунку таких хворих держава виділяє гроші. Процедура звернення доволі проста. Якщо потрібна допомога з підготовкою документів, пошуком донора чи клініки, то можна звернутися до координаторки БФ «Крила надії», яка відповідає за лікування дітей за кордоном, Анастасії Ткачук у робочі дні з 9:00 до 17:00 за тел. 067 32 32 550. Вона у всьому допоможе», - каже Наталія Ліпська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук