Майбутніх вояків української армії готують уже зі школи
Уроків «Захисту Вітчизни», так званого ДПЮ, з 1 вересня збільшено на дві години в тиждень. До військового гарту, зізнаються львівські школярі, у минулі роки ставилися без особливого завзяття. Більше готувались до вступу у вищі навчальні заклади. Натомість сьогодення диктує вже інші правила.
«Зараз забирають і молодих хлопців, і навіть чоловіків до 65 років, і ми не можемо думати про те, що нас це не буде чекати. Ми повинні і зобов’язані розуміти важливість цієї ситуації», – зазначив учень 11 класу Роман Дзвоник.
Головна зміна формату у цьому навчальному році – збільшення навчальних годин військового виховання. І це не факультатив, а повноцінні уроки, наголосила заступник директора з навчально-виховної роботи 91-ї школи Тетяна Вакуленко.
«Якщо була одна година «Захисту Вітчизни», то сьогодні це є півтори. Навчальні плани складено так, щоби ні на один предмет не зменшувалась кількість годин, передбачена навчальними програмами», – запевнила педагог.
А от викладач «Захисту Вітчизни», кадровий військовий у відставці Павло Іщук ознайомлює школярів з особливостями автомата Калашникова тільки теоретично, бо показати вживу його не може. Адже в школах наразі такої зброї не передбачено.
«Хоча б 2-3 автомати віддати в школу, щоб діти могли розбирати і збирати автомат, і можна було показувати не на плакаті, а в дійсності, як воно є», – поділився думками вчитель.
Попри це школярі визнають, ДПЮ – вже не той предмет, який можна було прогуляти. Передпризовна підготовка із формальності переходить на інший щабель.