Майже 50% безробітних в Україні мають вищу освіту

Людям із дипломом університету складніше найти роботу, ніж із дипломом училища

Нині лише 20% випускників здобувають профосвіту

Близько половини безробітних українців мають вищу освіту. У великих містах цей показник сягає 80%. Про це заявив в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, передає «Інтерфакс-Україна».

«На обліку в службі наразі близько 45% українців мають вищу освіту, у великих містах, таких як Київ, Харків, Запоріжжя, цей показник вищий за 80%. У Харкові 87% безробітних на обліку – люди з вищою освітою», – повідомив він.

За його словами, це свідчить про те, що в Україні більшість вакансій для профпрацівників, а у тих, хто шукає роботу – вища освіта. «І цей дисбаланс не дає можливості для швидкого працевлаштування», – розповів Ярошенко.

Він пояснює це тим, що нині в Україні близько 80% випускників середніх шкіл йдуть вчитися до вишів і лише 20% – профосвіту.

«В Європі ситуація кардинально протилежна: 70% здобувають кваліфікацію «працівника з інструментом» і 30% – вищу освіту», – зазначив він.

Зазначається, що найбільший попит на українському ринку праці на швачок, електромонтерів, слюсарів і малярів.

Як писав ZAXID.NET, найвищу заробітну плату отримують українці, що працюють у сфері авіаційного транспорту – це 29 тис. 610 грн.

На другому місці за рівнем зарплат опинилися фінансисти і страховики – 12 тис. 521 грн. Третю сходинку посіли працівники телекомунікаційної сфери – 11 тис. 557 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук