Майже половина росіян вважають можливим повторення сталінських репресій в Росії

СвітРоман Ганкевич, 29 жовтня 20146080
Меморіал жертвам сталінських репресій

Майже половина росіян (48%) допускає повторення в Росії масових репресій на зразок тих, які проводилися за часів Сталіна в СРСР.

Про це свідчать дані опитування російського Фонду громадської думки, опубліковані на сайті організації у середу, 29 жовтня.

На запитання «Як ви думаєте, чи можуть при вашому житті повторитися масові політичні репресії в нашій країні? І якщо так, то вірогідність повтору таких репресій велика або мала?», 14% відповіли, що ймовірність таких репресій висока, а 34% - що ймовірність є, але вона мала.

На думку 20% респондентів, повтору репресій не буде. Вагалися з відповіддю 19%.

Порівняно з 2012 роком, думка росіян з даного питання майже не змінилося – тоді ймовірність репресій визнавав 51% опитаних (23% оцінювали ймовірність як високу, 28% - як низьку).

Відзначимо, що за два роки в Росії думка про відповідальність за репресії змінилася: якщо у 2012 році найбільше у цьому звинувачували особисто Сталіна (43%) і його оточення (37%), то тепер пріоритети змінилися: оточення звинувачують 42% росіян, а самого Сталіна – 40%.

Репрезентативне опитування проводилося серед населення віком від 18 років і старше. В опитуванні брали участь 1500 респондентів - жителі сотні міських і сільських населених пунктів у 43 суб'єктах РФ. Інтерв'ю в режимі face-to-face проводилися за місцем проживання респондентів. Статистична похибка не перевищує 3,6%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук