McDonald's позбавили права на товарний знак Big Mac на території Євросоюзу

Компанія користувалася товарним знаком в ЄС з 1996 року

ЕкономікаАндрій Стець, 16 січня 20195780
У судовому процесі EUIPO встала на сторону ірландської мережі фастфуду

Американська мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's не змогла відстояти право на товарний знак Big Mac на території держав ЄС.

Як повідомляє The Guardian, відповідне рішення ухвалило бюро Європейського Союзу з питань інтелектуальної власності (EUIPO), до якого звернулася ірландська мережа фастфуду Supermac's. Як повідомляється, ця мережа, яка має понад 100 торговельних точок в Ірландії та Північній Ірландії, досі не могла відкривати ресторани в інших країнах ЄС через протидію з боку McDonald's, оскільки в компанії стверджували, що покупці будуть плутати назви Big Mac і Supermac's.

Видання нагадує, що McDonald's отримала право на ексклюзивне використання бренду Big Mac в ЄС у 1996 році і це теоретично давало змогу компанії не лише випускати продукцію з такою назвою, а й відкрити ресторани Big Mac.

Однак EUIPO встала на сторону Supermac's, погодившись із тим, що американська компанія з того часу фактично жодного разу не скористалася цим правом, і відкликала у McDonald's патент на Big Mac. Тепер Supermac's тепер зможе відкрити свої заклади у всій Європі.

Тепер Supermac's може використовувати найменування Big Mac для будь-яких своїх продуктів.

Засновник мережі Патрік Макдона назвав рішення EUIPO знаменною для всього світу перемогою малого бізнесу, порівнявши її з тріумфом Давида над Голіафом. Він також звернув увагу на те, що Supermac's виграла суд того ж дня, коли у Вестмінстері вирішувалася доля Brexit і це ще раз довело цінність членства Великої Британії в ЄС, куди британці поки ще можуть звернутися за справедливістю.

Наразі невідомо, чи скористається McDonald's правом на апеляцію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук