Мешканці Грибовичів і Малехова провели переговори із фахівцями компанії «Egis»

Головні новини Львова 24.05Ірина Ващишин, 24 травня 2017, 18:51 1323 2

Французів послухали, а Львову не довіряють. Фахівці французької компанії Egis зустрілися із мешканцям Малехова та Грибовичів, разом із посадовцями Львівської міськради розповіли про напрацювання щодо рекультивації Грибовицького полігону та загалом поводження з ТПВ. Проте до почутого селяни поставились з недовірою, а роботи на сміттєзвалищі вимагали розпочинати негайно.

«На першому етапі треба утилізувати 90 тисяч кубометрів інфільтрату, який зараз там накопичився. І в тривалішій перспективі – утилізувати інфільтрат, який буде виходити із сміттєзвалища в майбутньому. Якщо бути реалістом це від півтора до двох років. Ми розглядали різні варіанти і зупинились на підрядниках, які займаються таким видом діяльності», – розповів під час презентації у Малехові керівник проекту французької компанії «Egis» Крістофер Раунд.

Проектування цих робіт та придбання спеціального обладнання потребуватиме три-чотири місяці, наголосили французи. Однак селяни наголосили на своїх вимогах.

«Перше, це не розширення в жодному випадку існуючих меж сміттєзвалища. Наступне ― це є дотримання всіх екологічних норм. Третє ― це є заборона вивозу будь-якого сміття на сміттєзвалище, в тому числі для використання в технічних роботах, такі як брикетування, укріплення схилів, виположування», ― зазначив мешканець с. Малехів Андрій Медвідь.

У селах, прилеглих до полігону, й далі не вірять, що сміттєзвалище рекультивують.

«Місто не буде цього фінансувати, я переконаний. Буде полігон ― це одне. Якщо буде будь-який завод сміттєспалювальний ― це само собою тягне, що потрібне якесь місце, де скидати відходи, які буде продукувати сміттєспалювальний завод. І поки місто не вирішить своїх питань по сміттю, ми мешканці Грибовичів і Малехова вирішення питань по сміттєзвалищу не побачимо», ― переконаний мешканець с.Малехів Тарас Сиротинський.

Буде проект, розпочнуть рекультивацію ― вже вкотре наголосили міські посадовці. Натомість, вже зараз могли б продовжити спорудження дамби на полігоні. Але земельну ділянку під нею треба відвести містові.

«Тобто дамба є і вона вже побудована управлінням надзвичайних ситуацій влітку. Зараз вона відповідно до проекту буде добудована і видана в експлуатацію. Але ДАБІ хоче бачити документ на землю. Ми подали проект, ми подали експертний висновок. Все в сільській раді Малехова є. Більшість мешканців Малехова і депутатський корпус, я думаю, розуміють, що треба завершити це будівництво. В першу чергу буде спокійно їм, що дамба зроблена надійно», ― пояснив заступник міського голови Львова Сергій Бабак.

Як ліквідувати загрозу зсуву у Грибовичах ― компанія Egis також береться про це подбати. Щойно проект буде готовий і погоджений, місто оголосить конкурс на підрядника.

Нагадаємо, сміттєпереробний завод французька компанія Egis запропонувала Львову звести на території ТЕЦ-2.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук