Михайло Добкін купив барельєф ордена «Перемоги» з львівського Монумента слави

Львівська мерія перевіряє обставини зникнення барельєфа

Орден «Перемоги» був розташований на масивній залізобетонній стеллі, облицьованій лабрадоритом, що, на відміну від 30-метрового пілона в аварійному стані, не підлягала демонтажу

Екс-депутат від «Партії регіонів» Михайло Добкін заявив, що майже за півмільйона гривень купив барельєф ордена «Перемоги», демонтований з львівського Монумента слави.

Відповідні фото він опублікував на своїй сторінці в Instagram. За його словами, орден, вагою більше 700 кг, знайшли в одній з місцевих фірм.

«Ним торгували, як ломом кольорового металу. Ми викупили його у вандалів. Майже за півмільйона гривень. Тепер він у Харкові і чекає того часу, коли ми повернемо його на попереднє місце. Разом з адекватними львів’янами повернемо. Але, думаю, це буде не скоро», – написав він і додав, що з пам’ятниками «воюють не лише з ідеологічних мотивів», а для патріотів це є «непоганий бізнес».

Это Орден Победы со львовского Монумента Славы. На второй фотографии - так Монумент Славы выглядел раньше. На третьей, четвёртой, пятой и шестой фотографиях - благодарные потомки полицаев разрушают Монумент. На седьмой фотографии - в таком состоянии мы нашли Орден Победы с Монумента на одной из львовских фирм. Он весит больше 700 кг. Им торговали, как ломом цветного металла. Мы выкупили его у вандалов. Почти за полмиллиона гривен. Теперь он в Харькове и ждёт того времени, когда мы вернём его на прежнее место. Вместе с адекватными львовянами вернём. Но, думаю, это будет не скоро. П.С. Оказывается с памятниками воюют не только по идеологическим мотивам. Это ещё у патриотов и неплохой бизнес.

Допис, поширений Михаил Добкин (@dobkinmm)

На початку березня 2019 року у Львові демонтували стелу Монумента слави. Барельєфи з неї передали в музей «Територія терору». Зірка, яку нібито придбав Михайло Добкін, розташована на іншій частині Монумента, яка демонтажу не підлягала. На відео з початку демонтажних робіт стели видно, що орден ще на місці, проте на відео з повалення стели помітно, що він зник.

Фото Євгена Кравса

Михайло Добкін опублікував фото, як «вдячні потомки поліцаїв» нібито руйнують пам’ятник та збивають з нього орден. Проте ці фото з інциденту, який трапився за рік до демонтажу стели – у лютому 2018 року.

Чи придбана Михайлом Добкіним зірка є дійсно частиною львівського Монумента слави, наразі достеменно невідомо. Як повідомив ZAXID.NET заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, аби це встановити, потрібен час на перевірку.

«Зараз ми перевіряємо інформацію від усіх, у тому числі від підрядника, який займався демонтажем стели. Після нашого рішення провести протиаварійні роботи і встановлення огорожі всі елементи, які демонтували, передали в музей та облікували. Усе, що ми брали на баланс, – усе є. По зірці окремо дослідимо і після 8 січня дамо офіційну інформацію», – сказав він.

У музеї «Територія терору» зазначають, що не володіють інформацією про долю зірки з Монумента слави, а на балансі в них перебувають лише п'ять горельєфів.

Монумент бойової слави радянських Збройних сил відкрили у 1970 році в горішній частині Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького у Львові. Ансамбль виконано в камені та бронзі скульпторами Дмитром Крвавичем, Еммануїлом Миськом, Ярославом Мотикою, художником-монументалістом Олександром Пирожковим, архітекторами Мироном Вендзиловичем та Аполлоном Ограновичем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук