Мінекології ініціювало реформування Держекоінспекції, - Семерак

Міністр екології Остап Семерак

Сьогодні в Україні органи, які здійснюють контроль за дотриманням екологічного законодавства, не мають достатньої кількості інструментів для належного реагування. Про це у понеділок, 29 серпня, заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє UNN.

«Ми в Міністерстві екології ведемо роботу по реформуванню Державної екологічної інспекції, яка повинна перетворитися на дієвий інструмент контролю. Для цього маємо створити відповідну нормативну базу, підібрати нових людей, залучити волонтерів. Ця робота зараз активно ведеться і буде одним з наших пріоритетів на найближчі кілька місяців», — зазначив міністр.

Крім того, у відомстві хочуть посилити відповідальність за порушення екологічного законодавства. Остап Семерак нагадав, що у таких країнах, як Польща та Німеччина діють спеціальні підрозділи з моніторингу дотримання природоохоронного законодавства з широкими повноваженнями.

«Це наша перспектива. Але для ухвалення подібного рішення ми повинні використати суспільний тиск як найбільш дієву силу і підвищити рівень покарань, які обов’язково має ухвалити парламент», — сказав він.

Зазначається, що через погіршення екологічної ситуації в Україні голова підкомітету Верховної Ради з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко у вересні скликає спеціальне засідання. Його метою є аудит ситуації та обговорення оновлення законодавчої бази, направленої на вирішення нагальних проблем у сфері.

Експерти заявляють, що влада України «грається» з небезпечними відходами, наражаючи на небезпеку людей. Особливо безконтрольною залишається сфера поводження та утилізації небезпечних відходів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук