Міністерство екології представило проект стратегії поводження з відходами

Міністерство екології представило проект стратегії поводження з відходами
Профільні міністерства працюють над проектом націоналньої стратегії поводження з відходами

Міністерство екології та природних ресурсів представило проект стратегії поводження з відходами, який стане основою для розробки регуляторної бази у даній сфері. Про це у понеділок, 12 грудня, повідомив заступник міністра екології з питань євроінтеграції Микола Кузьо під час засідання робочої групи з розробки цього документа, поінформував УНІАН.

«Метою стратегії є узгодження національної політики та побудова плану (у сфері поводження з відходами), що дасть змогу спрямувати галузь у відповідність з європейськими принципами», – сказав він.

За його словами, стратегія охоплює наступні види відходів: тверді побутові, будівельні, небезпечні, промислові, відходи сільського господарства, електричні та великогабаритні відходи.

Своєю чергою заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Едуард Кругляк під час засідання повідомив, що проект стратегії найближчим часом буде доопрацьовуватись з урахуванням думки громадськості, і потім документ буде винесено на затвердження в Кабінет міністрів і Верховну Раду.

«Ми в найкоротші терміни з Міністерством екології і Міністерством економічного розвитку і торгівлі її опрацюємо для того, щоб цей документ можна було розглядати на рівні уряду і Верховної Ради», – зазначив він.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов зазначив, що після прийняття стратегії має бути розроблений рамковий законопроект про поводження з відходами.

Асоційований директор департаменту енергоефективності Європейського банку реконструкції та розвитку, який брав участь у розробці стратегії, Сергій Масліченко сказав, що документ складається з наступних елементів: запобігання збільшенню відходів, повторне використання відходів, переробка, спалення і в останню чергу – вивезення відходів на звалища.

Нагадаємо, 1 червня 2016 року уряд доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також Міністерству екології та природних ресурсів провести перевірку й інвентаризацію сміттєзвалищ побутових відходів, а також розробити ефективну систему поводження з ними. Наступним важливим етапом державної політики повинна була стати розробка Національної стратегії поводження з відходами і плану з реалізації цієї стратегії, які мають бути підготовлені до кінця цього року.

На початку грудня, відповідаючи на запитання у Верховній Раді, міністр екології та природніх ресурсів Остап Семерак повідомив, що в Україні проінвентаризовано понад 6 тис. сміттєзвалищ, хоча на його думку їх загальна кількість сягає 30 тис.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук