В Україні за 3 місяці ліквідували 17% стихійних сміттєзвалищ, про які повідомили громадяни
До теми
На території України знаходиться більше 30 тис. сміттєзвалищ, при цьому офіційно зареєстровано з них лише понад 6 тис. Про це заявив міністр екології та природніх ресурсів Остап Семерак під час години запитань до уряду у Верховній Раді у п’ятницю, 9 грудня.
«Станом на сьогодні ми знаємо про офіційних 6153 сміттєзвалища, але ми розуміємо, що ця цифра є досить неповною, бо мова йде тільки про ті сміттєзвалища, який мають прив’язку до геокоординат. На жаль, жодна область не впоралась із поставленим завданням. Так, Одеська, Херсонська області та Київ за півроку не надали жодної інформації про сміттєзвалища. Регіони недобросовісно поставились до цього завдання, надали неправдиві дані. Ми можемо сміло говорити, що Україна потопає у смітті», – зазначив міністр.
Остап Семерак нагадав, що у вересні міністерство запустило електронну мапу сміттєзвалищ України.
За його словами, за три місці роботу сервісу, громадяни подали понад 500 звернень про незареєстровані сміттєзвалища, органи місцевого самоврядування ліквідували лише 17%.
«Всі звернення, які ми отримали за три місяці роботи інтерактивного сервісу, були направлені до органів місцевого самоврядування для подальшого реагування.
На місцях нам обіцяють, що сміттєзвалища будуть повністю ліквідовані, що ними постійно займаються, але насправді ми бачимо повний саботаж цієї роботи», – зазначив міністр.
За його даними, найактивніше в напрямку ліквідації сміттєзвалищ працюють Миколаївська, Донецька, Київська, Харківська, Вінницька і Дніпропетровська області.