Для запобігання шахрайству Мін'юст заборонив реєстраторам оформляти власність за межами області

Державний реєстратор технічно не зможе здійснити реєстраційну дію не в своїй області

ЕкономікаАндрій Стець, 18 вересня 20187290
У Мін'юсті намагаються протидіяти рейдерським операціям

Міністерство юстиції на технічному рівні впровадило механізм, який не дозволить державному реєстратору здійснювати реєстраційні дії за межами своєї області і таким чином порушувати законодавство.

«До Антирейдерської комісії Мін'юсту надходить багато скарг, коли, порушуючи вимоги закону реєстратори здійснюють реєстраційні дії за межами своєї юрисдикції, тобто за межами області. Наприклад, реєстратор у Луганській області реєструє об'єкти нерухомості в Києві або Дніпрі. Так бути не може!», - сказала заступниця міністра юстиції щодо державної реєстрації Олена Сукманова, яку цитує сайт Мін'юсту.

За її словами, на такі дії Мін'юст реагував шляхом відключення доступу до реєстрів, але такі заходи мали незначний ефект, оскільки несумлінні реєстратори все одно продовжували порушувати цю норму закону.

«Тому ми вирішили використовувати принцип, коли система просто фізично не дозволить людині зробити навмисну або ненавмисну помилку. Тобто тепер реєстратор технічно не зможе здійснити реєстраційну дію не в своїй області, бо, якщо він спробує це зробити, на екрані з'явиться напис «технічна помилка» і натиснути кнопку буде неможливо», - пояснила заступник міністра.

«Ми не можемо вмовити і переконати всіх реєстраторів, що потрібно працювати відповідно до закону, тому ми і надалі будемо застосовувати технічні рішення, щоб захистити права власності громадян і представників бізнесу», - додала Сукманова. - На черзі - автообмін даними між реєстрами Мін'юсту і єдиним реєстром судових рішень, щоб виключити реєстрацію на основі підроблених рішень судів».

Зазначимо, що в 2016 році Верховна Рада прийняла антирейдерський закон про захист прав власності, який передбачає нотаріальне завірення змін до статуту компаній. Крім того, минулого року в регіонах також запрацювали антирейдерські аграрні штаби.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук