Президент закликав до створення єдиного земельного реєстру для боротьби з рейдерами

СуспільствоРоман Ганкевич, 10 листопада 20171580
Необхідно ліквідувати подвійні реєстри на землю - Порошенко

Президент України Петро Порошенко запропонував позбутися рейдерських захоплень землі за допомогою створення єдиного земельного реєстру. Про це у п'ятницю, 10 листопада, він сказав на засіданні Національної ради реформ в Києві, пише «Укрінформ».

За його словами необхідно ліквідувати подвійні реєстри, які сприяють рейдерським захопленням земель. «У нас повинен бути один реєстр... Ні про який ринок землі, ні про яке продовження земельної реформи, ні про яку боротьбу з рейдерством ми не зможемо говорити, поки у нас не буде прозорого і ефективного реєстру», – сказав президент.

У той же час голова держави пропонує залишити Держгеокадастру тільки функцію обслуговування і контролю за ефективною роботою цього реєстру. З цього приводу голова держави заявив, що стурбований низьким рівнем оцифрування даних Державного земельного кадастру, який за різними оцінками становить 50%. «Мене турбує стан справ у земельному кадастрі з оцифрування земельного кадастру. За різними оцінками на сьогоднішній день оцифровано в межах 50% даних. Це абсолютно неприйнятно. Ми говорили про це з урядом, у нас була окрема програма Світового банку, виділено на це близько $80 млн», - повідомив він.

За словами Порошенка, на засіданні Ради регіонального розвитку 24 жовтня вирішено, що найближчим часом буде винесено законопроект, який з одного боку спростить процедуру реєстрації земельних прав, а з іншого зробить її прозорою і ліквідує поле для корупції. «Крім того, як стимул для об'єднаних територіальних громад ми передамо їм право розпорядження земельними ділянками, які досі були в розпорядженні центральної влади, держави. Думаю, що це і є продовженням нашої політики децентралізації. Тим громадам, які ще не вирішили об'єднатися, ми говорили, що цей процес добровільний. Наполегливо рекомендуємо прискорити цей процес, поки це право буде в руках держадміністрацій, але після об'єднання громад воно автоматично передається їм», - зазначив голова держави.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні відкриють дані про власників і орендарів землі. Таким чином, інформація про власників і орендарів землі в Україні з'явиться в загальному доступі.

Як повідомлялося, 24 жовтня прем'єр-міністр Володимир Гройсман відсторонив голову Держгеокадастру Олега Цвяха після його виступу у Верховній Раді. Новим тимчасовим керівником Держгеокадастру призначили Олександра Колотіліна.

У серпні міністр юстиції Павло Петренко заявив, що роздільне адміністрування Державного земельного кадастру і Держреєстру майнових прав на нерухоме майно різними відомствами неефективне і створює умови для зловживань. Він запропонував об'єднати земельний кадастр і реєстр нерухомості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук