Міністр оборони анонсував електронні сервіси для військових і військовозобов’язаних

В Україні створять електронний військовий квиток та електронний реєстр військовозобов’язаних

Міністр оборони України Андрій Загороднюк повідомив, що у першому півріччі 2020 року планується запровадити тестові електронні військові квитки, які можна буде зберігати або в смартфоні, або як пластикову картку зі штрих-кодом. Їх розповсюдження може зайняти рік.

«У цьому році він вже буде. Уже зараз ми з ним працюємо. У тестовому режимі буде наприкінці першого кварталу. І в першому півріччі вже запрацює. Це перехід на безпаперову форму. У нас взагалі низка напрямків саме по електронному документообігу. Цей проект стоїть всередині. Так само в першому півріччі в нас вже будуть перші електронні військові квитки як тестові. Хоча їхнє розповсюдження займе деякий час. Може, ще рік», – розповів Загороднюк в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Міністр додав, що військовий квиток буде у вигляді картки зі штрих-кодом, яку можна буде зберігати і на телефоні, і як пластикову картку.

«Це набагато краще, ніж той, що є зараз, навіть у будь-яких польових умовах. Це буде картка зі штрих-кодом, якій буде відповідати запис в електронній системі. Ми презентуємо цей проект вже у лютому», – пояснив Загороднюк.

Міністр оборони наголосив, що уряд планує оцифрувати весь військовий облік. Окрім офіцерів та військовослужбовців, до електронних баз хочуть внести усіх військовозобов’язаних.

«Це мільйони людей. Звичайно, на це піде час. Ми співпрацюємо з Кабміном, з їхніми цифровими програмами. І коли це буде реалізовано, то фактично отримання всіх паперів з військкомату, якщо вам не треба туди приходити, як у центр комплектації, підписати контракт чи поступити на службу і так далі, ви зможете отримувати віддалено, через електронний цифровий підпис і без приходу в сам військкомат», – додав Загороднюк.

Нагадаємо, що 6 лютого уряд представив електронний сервіс державних послуг «ДіЯ», мета якого – обмін документами між держорганами і громадянами в електронному вигляді. Зокрема, у сервісі вже є електронні водійські права, а згодом планується впровадити електронну версію внутрішнього паспорта та цифрові версії інших документів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук