Зниження призовного віку міністр оборони пояснив бажанням самих призовників

Андрій Загороднюк стверджує, що у 2019 році до армії хотіли піти 6000 призовників, молодших 20 років

Міністр оборони Андрій Загороднюк вважає виправданим зниження віку призову до армії з 20 до 18 років. Про це він сказав у ефірі одного із українських телеканалів, інформує LB.ua.

«Ми відмовили 6 тис. призовникам 18-19 років минулого року, які хотіли прийти, а в нас можна було це робити тільки з 20 років. І все – вони не пішли, ми їх втратили, вони займаються чимось іншим. Вони хотіли, вони приходили до військкоматів, говорили: мені 18 років, я хочу служити. А їм казали: ні, чекай, коли тобі буде 20», – заявив Загороднюк.

Шість тисяч призовників – це третина річної потреби Збройних сил. За підсумками двох призовів 2019 року на військовій службі опинилися 18 тис. осіб.

Міністр зазначив, що останні п'ять років 18-річним юнакам забороняли служити за призовом, але водночас дозволяли воювати на Донбасі.

«Контракти можуть підписувати з 18 років і, до речі, їхати в зону ООС, а брати на призов ми не можемо», - здивувався Загороднюк.

Він наголосив, що призовники 2020 року не будуть їхати в зону ООС і воювати на фронті.

«Це політика держави, вона не змінюється», – сказав Загороднюк.

«І третє. Ми не будемо виловлювати їх на вулицях чи в чергах. Була така практика, вона абсолютно не відповідає уявленням про європейську країну. Ми дали роз'яснення нашим військкоматам: заборонено їм порушувати закон», – сказав міністр.

Як інформував ZAXID.NET, призов до армії з 20 років був запроваджений з 2015 року. Тоді само вік призову підвищили до 27 років.

У січні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про військовий призов, згідно з яким призову підлягатимуть юнаки та чоловіки віком 18-27 років. Юнаки 18-19 років призиватимуться тільки за письмовою згодою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук