В Україні повернули призов до армії з 18 років

Упродовж останніх чотирьох років, відповідно до указів президента, на строкову службу призивали чоловіків з 20 років

Відповідно до указу президента Зеленського, на строкову службу до армії призиватимуть чоловіків від 18 до 27 років

Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році». У документі вказано, що на строкову військову службу призиватимуть чоловіків з 18 років до 27 років (упродовж останніх чотирьох років призовний вік був від 20 до 27 років). Відповідний указ оприлюднений на сайті президента у четвер, 16 січня.

«Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу: 1) y квітні — червні 2020 року; 2) y жовтні — грудні 2020 року», – йдеться у тексті указу.

Кабмін має визначити чисельність призовників у 2020 році, а ОДА – забезпечити виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням чергових призовів на строкову військову службу.

Раніше повідомлялося, що в Україні планують переглянути вік призовників на строкову військову службу. З такою ініціативою виступило командування Сухопутних військ. У ЗСУ вказували певні розбіжності між законом «Про військовий обов’язок і військову службу» і президентським указом про призов. У законі йдеться, що призову на строкову службу підлягають громадяни, яким «виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку». А відповідно до президентських указів, як були у 2016-2019 роках, призивали громадян з 20 років.

Водночас у команді Володимира Зеленського під час передвиборчої кампанії обіцяли скасувати обов’язковий призов строковиків і офіцерів запасу, сформувавши контрактну армію на добровільній основі. Чинний міністр оборони України Андрій Загороднюк заявляв, що Україна рухається до скасування обов’язкового призову до армії і до переходу армії на стандарти НАТО. При цьому міністр зазначав, що питання повного переходу на контрактну армію може бути вирішено до кінця 2019 року року або ж вже у 2020 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук