Міністерство оборони пообіцяло не ловити призовників на вулицях і дискотеках

Призов на службу з 18–19 років буде добровільним, а з 20-ти – обов'язковим

Призов на службу буде обов'язковим з 20 років, з 18-19-ти юнаки можуть піти на службу добровільно

Міністр оборони України Андрій Загороднюк пообіцяв не відловлювати призовників на службу в армію на вулицях і в клубах. Про це повідомили у прес-центрі Міноборони.

«Ми категорично не сприймаємо інформацію, коли роблять насильницькі приводи, ловлять на вулиці, дискотеках, у чергах абітурієнтів і так далі. Є чітко прописаний порядок, постанова Кабміну і закон, яким чином має відбуватися повідомлення призовника. Є адміністративна і кримінальна відповідальність за ухилення від строкової служби, вона залишається. Людина повинна прийти самостійно, але якщо вона не приходить або йде - за це настає відповідальність», – зазначив Загороднюк.

Окрім того, міністр пояснив, що призов на службу буде обов'язковим з 20 років, з 18-19-ти юнаки можуть піти на службу добровільно.

Міноборони впровадило призов з 18 років, тому що, за словами міністра, були такі ситуації, коли хлопці 18-19 років хотіли вступити до лав ЗСУ, піти на строкову службу. Але їх не могли прийняти, тому що діяв указ президента про призов з 20 років.

«Ми зробили так, щоб ця можливість зараз була, але тільки для тих, хто хоче цього добровільно. З 20 років - це буде обов'язково, з 18-ти, 19-ти - добровільно», – додав Загороднюк.

Міністр зазначив, що вводиться лінія правової допомоги, куди можна звернутися у разі порушень під час проведення призовної кампанії. Інформація про це з'явиться ближче до початку призову.

Крім того, призовників-строковиків не відправлятимуть на службу в район проведення операції Об'єднаних сил.

«У нас є такі ситуації, коли людина підписує контракт, йому 18 або 19 років, і як контрактник він уже їде в ООС, але мова ні в якому разі не йде про строковиків», зазначив Загороднюк.

Як інформував ZAXID.NET, 16 січня Володимир Зеленський підписав указ про військовий призов у 2020 році. Призову підлягатимуть юнаки та чоловіки віком 18-27 років, а не 20-27 років, як було п'ять попередніх років. Однак весняний призов ще пройде за старими правилами. Призов в армію з 20 років було введено з 2015 року. Тоді ж вік призову підвищили до 27 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук