Міністр оборони Польщі звинуватив екс-прем'єра Туска у зраді державних інтересів

СвітКатерина Чурилова, 21 березня 20177040
Міністр оборони Польщі звинуватив екс-прем'єра Туска у зраді державних інтересів
фото Super Express
Голова оборонного відомства Польщі Антоній Мацеревич (ліворуч)певен, що колишній голова уряду Дональд Туск зрадив інтереси своєї країни

Міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич подав до Національної прокуратури Польщі заяву про підозру у скоєнні злочину екс-прем’єром Польщі Дональдом Туском у справі Смоленської катастрофи. Про це Мацеревич заявив у інтерв'ю виданню Gazeta Polska.

«Колишній прем’єр має відповідати перед судом, і суд повинен поставитися до нього у відповідності із законом», – заявив Мацеревич.

Він зазначив, що йдеться не про недбалість, а про злочин з боку Туска. «Прем’єр Дональд Туск заключив з Володимиром Путіним нелегальну угоду на шкоду Польщі і повинен за це відповісти», - підкреслив Мацеревич.

Він додав, що жодна посада в польській чи європейській інституції не звільняє від відповідальності за настільки серйозні злочини, в яких підозрюється Туск.

Як зазначає польська агенція Onet, Мацеревич виділяє кілька випадків нехтування своїми обов’язками Туском, зокрема згоду на застосування при катастрофи під Смоленськом додатку № 13 Чиказької конвенції, що, на думку глави Міноборони, унеможливило повноцінну участь польської сторони у розслідуванні причин катастрофи.

За словами Мацеревича, Туск також відмовився від угоди з російською стороною щодо гарантій участі представників Польщі у всіх слідчих діях, що проводилися на місці катастрофи, в результаті чого російська сторона почала слідчі дії без участі представників Польщі і «потім проводила їх, обмежуючи або унеможливлюючи участь у них представників Польщі».

Дії Туска, за словами Мацеревича, зашкодили інтересам держави, «поставили під загрозу інтереси громадян, в тому числі родин жертв катастрофи, а також зашкодили польським інтересам, адже вплинули на міжнародне положення і довіру до країни у міжнародних відносинах».

На думку глави Міноборони Польщі, дії Туска є злочинними, і Туск має бути звинувачений за ст. 129 Кримінального Кодексу, що передбачає покарання до 10 років в'язниці для тих, хто у відносинах з урядом іноземної держави чи іноземної організацією завдає шкоди національними інтересам Республіки Польща.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук