У Польщі розсекретили документ про перехід країни на проросійський курс

В документі від 2008 року пропонувалося обмежити зв'язки України з Заходом так званою бутафорною інтеграцією

СвітВолодимир Пиріг, 24 січня 201723192
Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський розповів про підписання у 2008 році секретного документа про перехід країни до проросійського курсу, повідомило польське агентство PAP.

Цей документ у березні 2008 року підписав голова департаменту східної політики МЗС Польщі Ярослав Браткевич. Документ датований 4 березня 2008 року і називається «Тези про політику Польщі щодо Росії і України». Доступ до нього в 2008 році мали тільки чотири людини, серед яких був Радослав Сікорський, який обіймав на той момент пост міністра закордонних справ (прем’єр-міністром Польщі тоді був Дональд Туск).

«Якщо не торкатися величезних економічних інтересів Польщі в Росії, які стосуються не тільки енергетики, що відіграє важливу роль у відносинах Польщі з Росією та Європою, а також взаємних культурних та інтелектуальних інтересів, варто звернути увагу, що жвавий діалог з Росією є великою політичною цінністю для Польщі», – йдеться в тексті.

Автори документа відзначили, що для Заходу Росія є важливим союзником у боротьбі з ісламським тероризмом, а також «великим сховищем ресурсів, які можуть значно економічно підтримати західний світ».

У документі також пропонується використовувати «реалістичний» і «дружньо-критичний» підхід щодо України.

Ващиковський заявив, що ця робота стала «початком відходу від проукраїнської політики (Польщі) на користь проросійської».

«Автори не мали ілюзій щодо успіху, але вирішили, що проросійський (напрямок) буде певного роду інструментом, трюком по відношенню до Заходу. Таким чином хотіли поліпшити репутацію на Заході», – процитувало польське агентство Ващиковського.

Крім того, Україні в цьому документі замість інтеграції з Заходом пропонувалися квазі-інституційні зв’язки, так звана «бутафорна інтеграція».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук