Мінкульт закликав світ призупинити культурну співпрацю з Росією

Причиною заяви стало вивезення з Феодосії до Москви картин Айвазовського

КультураК.С., 13 липня 20161960
Мінкульт закликав світ призупинити культурну співпрацю з Росією
Галерея Айвазовського у Феодосії

Міністерства культури України зробило офіційну заяву щодо експонування картин Івана Айвазовського з колекції Феодосійської картинної галереї на виставці «Іван Айвазовський. До 200-річчя з дня народження» у Державній Третьяковській галереї (м. Москва, Російська Федерація).

«Через грубе порушення РФ всіх норм міжнародного законодавства, включаючи ті, які випливають з окупації ними частини території України, наша держава позбавлена можливості будь-якого контролю за збереженням культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях, а особливо тих, які є складовою державної частини музейного фонду України», - йдеться у заяві.

«Ми ще раз наголошуємо, що відповідно до статті 5 Гаазької конвенції 1954 року країна-окупант має докладати можливих зусиль для забезпечення охорони і збереження культурних цінностей території, що окупує», - наголошують у Мінкульті.

Міністерство закликало широке міжнародне товариство, відповідні відомства іноземних держав та країн-членів міжнародних організацій призупинити співробітництво з російськими установами в сфері культури, якщо таким російським установам передаються рухомі культурні цінності, які незаконно вивозяться з території АР Крим та м. Севастополя, а також призупинити проведення іноземних виставок у таких російських музеях та виставок експонатів російських музеїв за кордоном.

Нагадаємо, з Феодосійської галереї Айвазовського вивезли 38 картин. Стверджується, що картини вивезли на виставку в Третьяковську галерею у Москві. Виставка приурочена до 200-річного ювілею художника, який буде в наступному році (художник народився 29 липня 1917 року). Потім картини ніби-то будуть повернуті до Феодосії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук