Міносвіти внесло зміни до ЗНО з історії України

СуспільствоІрина Знась, 7 листопада 201415460

Міністерство освіти України внесло зміни до програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України на 2015 рік. Відповідний наказ від 5 листопада розміщений на сайті  міністерства.

Рішення про внесення змін до програми ЗНО було ухвалене на виконання рекомендацій учасників круглого столу з обговорення програми для зовнішнього оцінювання з історії України, який відбувся 16 жовтня, а також за пропозиціями громадськості.

Відповідно до нової програми, у тестах з історії України 2015 року вилучено тему про історію як науку, зменшено кількість об’єктів, які абітурієнти мають позначити на історичній карті, а також суттєво скорочено перелік пам’яток архітектури та мистецтва, обов’язкових для розпізнавання абітурієнтами. Також вилучено окремо теми, що стосуються Криму, зокрема про давні поселення на території півострова та російсько-кримські війни 1853-1856 років.

Натомість МОН розширило перелік питань, що стосуються подій 1918-1920 років, та додала тему про помаранчеву революцію, Революцію Гідності, анексію Криму та антитерористичну операцію на сході України.

Як розповів ZAXID.NET начальник відділу змісту суспільних гуманітарних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, прийняття змін не вплине на процес розробки тестів для ЗНО 2015 року.

«Ці зміни принципово не вплинуть на процес конструювання тестів для ЗНО-2015, адже ми тільки почали роботу», – зазначив він.

Як повідомляв ZAXID.NET, цього року МОН внесло зміни і в навчальну програму з історії України.

Нагадаємо, що ЗНО-2015 стартує у квітні, а 1 листопада розпочалась реєстрація на пробне ЗНО. У 2015 році абітурієнти матимуть можливість скласти від 1 до 4 тестів ЗНО з переліку, до якого включено 12 навчальних предметів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук