З 2016 року бюджетні місця отримуватимуть не ВНЗ, а конкретні абітурієнти

СуспільствоІрина Знась, 17 жовтня 2014110630

З 2016 року місця державного замовлення розподілятимуть не між вищими навчальними закладами, а між конкретними абітурієнтами, у яких будуть найвищі результати, відповідно до рейтингового списку з конкретної спеціальності.

Про це сьогодні, 17 жовтня, під час брифінгу заявила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, передає «Інтерфакс-Україна».

«Після здачі ЗНО, творчого конкурсу (якщо є такий) автоматично по кожній спеціальності формуватиметься рейтинг абітурієнтів», - сказала Інна Совсун.

При цьому абітурієнти, які отримають найвищі бали і займатимуть високі позиції в рейтингу, отримують право навчатися на бюджетному місці конкретного напрямку, і все залежатиме від того, який університет вони виберуть для навчання.

«Список формуватиметься за напрямками. Залежно від того, скільки місць буде виділено на конкретну спеціальність, кращі абітурієнти автоматично отримають право навчатись за рахунок державного замовлення. Потім право на зарахування на бюджет отримають ті університети, які вкажуть абітурієнти», – розповіла заступник міністра.

Таким чином, бюджетні місця отримуватимуть не виші, а конкретні абітурієнти. При цьому Інна Совсун зазначила, що такі умови почнуть діяти з 2016 року. Зараз в Міносвіти розробляють механізм формування такого рейтингу.

При цьому, за словами заступника міністра освіти, вступна кампанія 2015 року буде своєрідним перехідним періодом. Вищі навчальні заклади отримають 80% бюджетних місць від кількості попереднього року (2014), а потім ті виші, куди подадуть документи абітурієнти з найвищими балами за сертифікатами тестування та атестатами, отримають додаткові бюджетні місця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук